Pozitivní M-chat test na PAS v 18 měsících. Může vyjít i u zdravého dítěte, které je laicky řečeno líné?

Zodpovězené
19. kvě 2020

Dobrý den,

v případě, že vychází pozitivní M-chat test v 18 měsících, vím, že se PAS potvrdit nakonec nemusí.

Je zde však vždy nějaká jiná diagnóza, nebo může pozitivní výsledek vyjít i u zdravého dítěte, který je jen laicky řečeno líný?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, mám zkušenost, že poměrně často jsou výsledky M - Chat - R dotazníku zmatečné, i když je dítě zcela zdravé. Proto se má vyšetření opakovat s odstupem 6 měsíců.
Existuje i dotazník upřesňující : M-CHAT–R/F.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová