Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Projevy bolesti žaludku. Co tedy myslíte?

Zodpovězené
9. lis 2019

Dobrý den,

tak tedy píši....Má to každý den, každé ráno a večer a ve škole to má hodně. Často se cpala chipsy, ale to jsme jí zakázaly, takže je nejí už tak měsíc. Neúžívá žádné léky. Nezvrací, ale jednou snědla květák a malém zvracela. Pak si ho dala po týdnu a zase to stejné. Skoro po každém jídle je jí na zvracení. Nemá nauseu. Alergii má na ovoce. Dneska se vzbudila ráno a měla vyrážku na hrudníku. Menstruaci už měla, ale když jí to začalo bolet, tak jí neměla - zatím, co jí to bolí, ještě menstruaci neměla.

Děkuji.

Dobrý den,

děkuji za aktualizaci (stejně je to málo :D). Doporučuji před zahájením vyšetřování zavést režimová opatření: dietní strava, lehká, nedráždivá (včetně vyloučeni sladkostí, šumivých nápojů, atd.), v pravidelných, klidně malých dávkách. Kvalitní pitný režim. Důsledný zápis jídelníčku. Zápis potíží (bolest, zvracení, nausea, průjem, atd.) i v závislosti na jídle. Podávat laktobacilus. Uklidnit a ujistit dívku, že to bude dobré a vše se vyřeší.
Klinické vyšetření pediatrem, včetně aktuální hmotnosti, výtěr z krku, výtěr rekta, sono břicha. Laboratorní vyšetření krve a moči, včetně pankreatických amyláz a helikobacterové infekce (ze stolice či dechový cest ). A podle získaných výsledků další postup.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová