Průjem u 4měsíčního kojence. Může to být i růstem zoubků?

Zodpovězené
8. říj 2022

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně stolice našeho miminka. Nikdy jsme neměli problém s bříškem a s kakáním, ale syn (4 měsíce a plně kojený) má 4. den průjem. Za den přebaluji 9 pokakaných plínek. Stolice se vsákne do plínky nebo ji má, jako když má člověk rýmu. Mívá žlutou nebo zelenou barvu. Když jsme volali naší paní doktorce, okamžitě nás poslala do nemocnice. Tam mu udělali výtěr, ale tím, že je malý stále veselý, není apatický a nemá teplotu, poslali nás domů s tím, že zítra máme přijít na kontrolu. Jen já už mám strach, jelikož se miminka rychle odvodňují.

Myslíte, že to může být i například zoubkama?

Malý stále něco kouše a hodně slintá.

Omlouvám se za nevhodnost, ale posílám i fotky stolice.

Předem děkuji za odpověď. 🥺

Dobrý den,

stolice nevypadá nijak nápadně, nevidím krev ani hlen. Důležité je, zda dítě pije a čůrá, také bych sledovala bolest bříška. V takovém případě bych vyčkala. Na podporu lze dítěti nabízet kojenecký čaj či probiotika. Lékaře bych akutně vyhledala v případě, že by delší dobu nečůralo (8 hod), intenzivně zvracelo a nechtělo se kojit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká