Psychomotorický vývoj dítěte 6 m. Je to v pořádku?

Zodpovězené
18. říj 2020

Dobrý den,

syn má 6,5 m. a tento týden začal lézt po 4. S tím také začalo větší objevování. U balkónových dveří máme schodek, na který si rukama a trupem vyleze. Nebo když sedím na zemi, tak začne po mně šplhat a je úplně svisle a opřený jen na kolenech. Pro lepší představu přikládám foto.

Je to dle psychmotorického vývoje v pořádku, nebo raději sundávat z této polohy?

Na sed to zatím nevypadá a bojím se, aby z této polohy nezačal sedět mezi patami.

Dekuji a pěkný den.
Ivona

Dobrý den,

zatím braňte chlapečkovi ve snaze se posazovat, jeho pátěř ještě nemá dostatečnou svalou oporu. Trpělivě ho pokládejte na bříško a stimulujte k plazení a později k lezení po 4. Lze jej zabavit třeba cvičením na míči nebo válci.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová