Pupínky s červenými fleky okolo. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

dceři (2,5 roku) se udělaly před pěti dny pupínky podobné akné na celé noze a nad obočím. V dalších dnech se objevily další na pažích a na nohách a včera se kolem nich udělaly červené fleky. Dnes jsme byly u doktora a ten netuší, co by to mohlo být. Doporučil nechodit na sluníčko a do chlorované vody, dávat Fenistil kapky (to se mi moc nechce, když nemá žádné jiné příznaky). Pupínky ji nesvědí, horečky nemá, jazyk čistý, bříško nebolí, chová se normálně.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko. Také bych potřebovala vědět více informací. Zda jsou zarudlá místa horká či nikoli. Zda má dítě nějakou alergii? Zda jste nepobývali v posledních dnech někde v zahraničí či v nějakém ubytovacím zařízení?

Mohla by to být alergická reakce na poštípání hmyzem. K tomu by určitě Fenistil měl pomoci. Řídila bych se radami Vašeho PLDD, který vyrážku viděl. V případě zhoršení i přes podávání Fenistilu bych navštívila kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká