Ranní kašel. Poradíte, co na něj?

Zodpovězené
4. bře 2021

Dobrý den,

prosím o radu, co na ranní kašel. Syn, 4 roky, minulý týden (čtvrtek, pátek) střevní viróza (možná covid, školka byla v karanténě díky pozitivnímu chlapečkovi, na testech jsme nebyli). Od té doby občas bolení v krku, hlavně v noci. Dva dny nic, pak jeden den ano, a tak se to střídá. A poslední asi tři dny má hrozný kašel, ale jen ráno po probuzení. Cca do půl hoďky od probuzení je klid a za celý den nezakašle.

Poradíte, co na ten kašel?

Děkuji

Dobrý den,

záleží na typu kašle - suchý? vlhký? štěkavý? dávivý? provázený rýmou?
Doporučuji telefonicky se domluvit s pediatrem Vašeho syna a postupovat podle výsledku anamnézy .

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová