Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn má štípance od blech. Co by na to bylo vhodné, aby se zahojily?

Zodpovězené
19. lis 2020

Dobrý den,

syn, 2,5 roku, má štípance bohužel od blechy. Doma máme čisto a žádného mazlíčka nechováme, bohužel přes chodbu bydlí tři chlupatí psi☹️. Nejprve jsme nevěděli, že to jsou blechy. Měla jsem už i podezření na štěnice, máme všude pastičky a nic. Potom jsem přes noc dávala tzv.bazénky na podlahy a ups, našla jsem tam opravdu jednu blechu, máme malý byt, zatím jsme chytli jen tu jednu.

Každý den uklízím, vysávám, vytírám, všechno se snažím vyprat. Máme objednané spreje na hubení blech. Tak se jich snad zbavíme, je to hrozné, člověk si připadá jako nějaká špindíra, která má zablešený byt. Hrozně se za to stydím, ale je to bohužel fakt, že tu jsou☹️.

Syn je na všechno strašně citlivý, přes zimu trpí na ekzémy☹️ a na to kousnutí je nejspíš alergický, protože mu to úplně nateklo a začne to vypadat až jako ekzém, dlouho se to hojí. Teď jsme zkoušeli mazat Aloe Vera, trochu pomohlo.Teď mi přišla mastička, zkouším Hydrocortison - to jsem se dočetla, že by mohl pomoci.

Chtěla bych prosím poradit, co by na to bylo vhodné, aby se mu štípance zahojily🤔.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

batolecí kůže je velice jemná a citlivá, čili kožní projevy na hmyzí bodnutí bývají hodně výrazné. Ranku po bodnutí dezinfikujte (např. Betadinem), na noc zkuste krýt Imazolem pastou, při zanícení ranky mažte i Framykoinem nebo Fucidinem. Zabraňte škrábání pupínků při svědění, při vystupňovaných potížích přidejte Fenistil gel (na kůži) a Fenistil kapky (ústy). Hydrokortison je kortikoidní mast, takže doporučuji vyhradit její použití jen na silně oteklé a svědivé projevy.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová