Tlukot srdíčka u 3měsíčního syna. Je normální, že tluče tak hlasitě?

Zodpovězené
17. lis 2019

Dobrý den,

v noci při kojení 3měsíčního syna jsem si uvědomila, že jemně slyším tlukot jeho srdíčka, a to i bez toho že bych měla ucho na jeho hrudníčku. Prostě jsem kojila a slyšela jsem pravidelné ozvy, bylo to zcela určitě jeho srdíčko. V noci je samozřejmě všude úplné ticho, ale i tak by mě zajímalo, zda je normální, že bije tak hlasitě?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

upozorněte pediatra, poslechový nález na srdci je potřeba zkontrolovat, případně udělat kardiologické vyšetření.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová