Velmi jemné pohyby ve 28. týdnu těhotenství. Poraďte

pajcula
8. pro 2009

Prosím vás o "radu" či zkušenost. Moje šťouchalka je už od začátku taková "jemná", nejvíce ťukala po 22. hodině, poslední dobou je i tento pohyb vzácný. Minulý týden jsem byla na kontrole, ultrazvuk mi nedělala, poslouchala srdíčko, bije pravidelně..

pajcula
autor
8. pro 2009

Prý je vše v pořádku. Většina těhulek na diskusi píše o malých fotbalistech, tak se jen zaobírám tím, zda je opravdu vše v pořádku..

mmmk
8. pro 2009

Pajcula, nejlepsi bude se zeptat porodni babicky v tomto tematu
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Nebo zkus zalistovat tu
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
editah222
8. pro 2009

Já jsem pohyby skoro necítila až do 30tt, pak už jsem měla taky fotbalistku 🙂 Byla jsem z toho dost nervozni, ale malá byla a je v pořádku.

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
samsa
8. pro 2009

Pajculo, mám to samé. Mimi kope jemně, přes den skoro vůbec. Nechápu to, dcera byla fotbalista, to byly kopance jako hrom. Bývám z toho dost nervózní, říkala jsem to i mudr., ale ta mě uklidňovala, že každé mimi je jiné, ukazovala mi na ultrazvuku, jak se hýbe, ale já to necítila. Prý si mám počkat po 34 tt, že to teprve přijdou pořádné kopy.

strouzek
8. pro 2009

ahojky já jsem v 26 tt a taky kopání oproti tomu co koukám mají moje spolutěhule nic moc.všechny holky co čtu píšou o fotbalistech od 20 tt, jak v noci nespí z kopání atd. no a naše madam kopne ráno 2x, v poledne cítím jak se překulí a večer kopne 3x a hotovo ale přitom na utz vše v pořádku, dr. mi řekla že je prostě zhnilá, no je fakt že na každým utz skoro spí že jí musí dr. budit. já jsem prej byla stejná jako děcko, nikdy ani pohyb navíc takže jsem ležela, koukala, nějaký hýbání zvedaní hlavičky to jsem se prej taky nějak zvlášt prej nepřetrhla. lenost mi zůstala dodnes 😀

mabe
8. pro 2009

holky, ja to mam stejne. vsichni jak pisete rikaji o fotbalistech a nase princezna, pres den se ozve, citim ji, to jsou takovy ty tlaky. a vecer ma par minut kopani, kdy se me zveda bricho, v noci sem tam tukance. ale ze by to bylo nejak extremne moc.... to ne. ja myslim, ze je to individualni, dulezity, ze se mimisek nejak hybe.

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mobina
8. pro 2009

Pajcu hlavně, že se hýbe 😉 Můj první syn byl lenoch a pravidelně jsem ho musela šťouchat, aby se laskavě alespoň protáhl. Druhý syn je zase akčňák a čutance stojí tedy za to 😅 ale jak ubývá místa, tak už je to spíš protahování končetin. Pamatuju si, že jsem to řešila s doktrorkou a bylo mi řečeno, že každý mimčo je jiný a je pravda, že Ondra byl pohodový a spavý mimčo. A s tím nespaním to třeba ještě přijde 😉 😎

blka
9. pro 2009

Pajcula, mně Mareček taky nekopal nijak extrémně. Vlny jsem sice měla, ale bolestivý kopání, jak všichni píší, jsem taky neměla. Ve 34. týdnu jsem byla na ultrazvuku u dr. Poláka a když se na mimouška díval, tak říkal, že leží zádama k mýmu bříšku, tak jsem si to málo intenzivní kopání vysvětlovala tady tímto 🙂

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverka_
26. říj 2010

@pajcula ahojky, jsem 25+2 a také pohyby nic moc. dnes jsem se ptala doktorky, a prý mám placentu vepředu, takže je prý normání cítit to méně 😨

veverka_
26. říj 2010

@pajcula jsem také poprvé v tom 🙂

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverka_
26. říj 2010

@pajcula tak to gratuluju!! a závidím tiše, že už to máš za sebou!

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ks
31. bře 2011

Při pročítaní těchto zpráv jsem se zase trochu uklidnila 🙂 jsem ve 26.t.t. a mimiouška přemlouvám ať se aspoň trochu pohne 🙂 Ještěžě tady píšete holky, klid v těhu potřobujeme 🙂

makreluska
4. dub 2011

Asi je nejlepší to konzultovat s lékařem.
Moje mimi se hýbe od odběru plodové vody,asi od 17tt. Na konci března se cca týden hýbalo málo a ted zase týden se hýbe docela dost.Ptala jsem se lékaře a prý je to normální,tyto výkyvy.Navíc moje mimi v noci spí se mnou,řádí spíš ve dne,když pracuju a někdy trochu na břicho tlačím.Takže je vidět,že mimča reagují různě a právě nejvíce poznatků by měl mít gynekolog.

ks
5. dub 2011

Doktorovi jsem to říkala, odpověď byla - hlavně, že se hýbe. Mě to spíš tak vyleká a pak je to zas dobrý, že mě pěkně kopne 🙂

delapa
5. dub 2011

Nebojte se, miminka mají v bříšku různé fáze - někdy uklízí, jindy pospávají, pak zas "prozkoumávají terén"... A některé kopou od ráno do včera, jiné jsou kliďasové. Hlavně, že se vůbec ozývá. Mně pomáhalo vypít něco sladkého (džus) a lehnout si, během chvilky se miminko ozývalo.
Neřešte sílu kopanců, hlavně že se tam sem tam zavrtí.

eriska
10. dub 2011

@pajcula ahojky, já se přidávám..naše dítko bylo kliďas od začátku do konce, nevím, co to je nespat kvůli kopanečkům, nevím, co to je, když nožka zajede pod žebro..fakt nevím..důležité je, že se ozývá..já říkala, že má maminku rád a nemasakruje jí😀 nicméně, teď si to bohatě vynhrazuje a je to strašnej živel🙂

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajcula
autor
11. dub 2011

@veverka_ taky už to máš za sebou 😉 gratuluji, maminko

veverka_
11. dub 2011

@pajcula děkujiiii

petra984
5. črc 2011

Ahoj holky, prosím o radu, jsem ve 27tt, dosud jsem cítila pohyby miminka velmi zřetelně a mockrát za den. Teď už dva dny miminko téměř necítím, občas tedy cítím, že kopne, ale je to tak slabé, že to skoro nepoznám, pokud neležím. Mám z toho špatný pocit a bójím se, jestli je vše v pořádku, když doteď mimčo kopalo víc než dost. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? zrovna jsou svátky, tak ani nemůžu k doktorce. Manžel mi říká, že zbytečně plaším....

knobloska
6. črc 2011

@petra984 těžko říct, já bych asi jela na pohotovost. Zkuste ho probudit, trochu podotýkám trochu zacloumat bříškem anebo cinkat mu minutkou. Já mám také občas slabší pohyby, ale večer se vždycky zaručeně vrtí, takže to neřešim, ale 2 dny to už bych asi radši zkontrolovala. Třeba jen vyrostlo a nevejde se, držím palce.

petra984
6. črc 2011

@knobloska Děkuji za odpověď🙂 Už se to dalo do pořádku, po 2,5 dnech mne miminko v noci o půl 4 ráno probudilo a kopalo bezhlavě okolo sebe, až se mi žaludek obracel, dvě hodiny jsem nespala, ale byla to úleva a byla jsem šťastná za každý pořádný kop 🙂 Doufám, že někomu moje zkušenost pomůže ke klidu, opravdu už jsem začínala mít strach, že je něco v nepořádku.

knobloska
7. črc 2011

@petra984 to jsem ráda. Asi bylo unavené z horka 😎

lenulak
22. črc 2011

já bych se naopak ráda zeptala, zda někdo cítí pohyby miminka tak intenzitvně jako já. Přijde mi, že od 20. týdne začal kopat a ted již několik týdnů, ted jsem 33. týden se snad nezastaví, někdy mám pocit, že kope několik hodin a to intenzivně, i kopance kolikrát bolí. Je to moje druhé těhotenství ale první mimčo takhle aktivní nebylo. Doktorka říká, že každé mimi je jiné, některé holt hodně aktivní a některé méně. Myslíte, že miminko bude takto aktivní i po narození?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru