Únava a subfebrilní teploty u téměř 5letého. Je to normální průběh virózy?

Zodpovězené
16. čer 2020

Dobrý den,

prosím o konzultaci.

Starší (syn, 5 let za 2 týdny) - 29.5. od rána 40tky, přes víkend to klesalo (Nurofen, Panadol), v pondělí kontrola u dr. už jen s 37,5. Víc pije a víc čůrá než obvykle, ale kontrola moči v laboratoři - úplně čistá. Žádné bolesti, klíště ani nic jiného jsem nenašla. Nic jiné ho netrápí (kašel, rýma, ... nic dalšího).

Dr. nedělala crp, diagnóza viróza, odezní. Do konce týdne ještě 37,2, unavenější. Po pár dnech jsem změřila, pořád 37,2 až 37,4. Volala jsem dr., řekla jen hlídat, kdyby víc, srážet a přijít. Ale na víc to nejde, drží se kolem 37,2 až 37,5. A hlavně ta únava. Dr. opět zavolám, ale nedá mi to.

Je tohle normální průběh virózy? Je to už dva týdny stejné.

Syn dostal 14.5. (tj. víc než dva týdny před teplotami) první dávku vakcíny proti klíšťové encefalitidě (zmiňuji jenom pro úplnost, neměl po ní žádné příznaky).

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji nové vyšetření chlapce pediatrem, udělat výtěr krku, opakovat moč, event. udělat kultivaci moči ( sterilní odběr ). Udělat krevní testy, včetně CRP. Dále postupovat dle výsledků vyšetření. Zatím zajistit chlapci klidový režim, pitný režim, šetřící nedráždivou stravu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová