Vpáčený hrudník u 3 letého dítěte. Je to závažná vada? Pomůže cvičení?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

dětská lékařka při tříleté prohlídce diagnostikovala synovi vpáčený hrudník. Za měsíc jdeme poprvé na rehabilitaci. Jak závažná je to vada pro budoucí zdraví a kondici dítěte a lze to cvičením odstranit?

Děkuji

Dobrý den,

vpáčený hrudník je potřeba řešit, včasná rehabilitace je na místě. Doporučuji zároveň zajistit synkovi dobrou dodávku kalcia a vitamínu D. Vhodná jsou též dechová cvičení, plavání. Většinou se postupně hrudníček srovná ( v řádu let ). Vedlejšími komplikacemi může být: častější onemocnění plic ( např. záněty průdušek ), vadné držení těla a skolioza páteře.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová