Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

IVF, KET a možné vývojové vady dítěte? Podělte se

anzet
16. pro 2015

Ahoj maminky. Někde jsem se dočetla, že dítě počaté ze zkumavky mívá častěji nějakou vrozenou vývojovou vadu. Vážnou i méně závažnou.
Máte osobní zkušenosti nebo se vám narodilo naprosto zdravé dítě? Víte o někom z okolí?

papalinka
16. pro 2015

To je nesmysl. Po IVF se rodí stejně zdravé/postižené děti jako při početí přirozenou cestou. Ano může tam být vliv toho, že rodiče, kteří jdou na IVF jsou starší nebo mají různé nemoci a tedy můžou mít více genetických "problémů", ale to je dáno tím věkem ne tím, že jdou na IVF. Osobně znám pět dětí počatých z IVF, jakoukoliv vadu nemá žádné.

marketaryzi
16. pro 2015

Případný vyšší počet postižených dětí určitě souvisí s věkem žen, které umělé oplodnění podstupují. Např. Riziko doslova syndromu po 40 roku je vyšší než 1:50. V okolí mám víc než 10 dětí z ivf (včetně naší dcerky) a všechny jsou OK. Za to znám postižené děti, které byly počaty přirozeně...

anina32
16. pro 2015

S takovou hloupostí jsem se nikde nesetkala a že mám hodně nastudováno 😕 Po IVF máme zdravého, nyní už tříletého syna a znám i víc takových případů, vývojovou vadu nebo postižení nemá nikdo z těchto dětí. Problémy někdy vznikají kvůli vysokému věku, nebo zdravotnímu stavu rodičů, ale jsou to případy, kdy by problém nastal i v případě přirozeného otěhotnění. A zrovna tak se může dítě s vývojovou vadou narodit i rodičům, kteří jsou naprosto zdraví a počali přirozenou cestou.

lenusaak
16. pro 2015

podle mě pěkná kravina. Také mám dost nastudováno ohledně IVF 🙂 a vzhledem k tomu, že se u žensky a chlapa děla takových vyšetření i včetně genetiky, tím naopak bych řekla, že se kde co podchyti brzo 🙂 narozdil od přirozenho početí , bez žádného vyšetřeni atd. Samozřejmě veliky vliv na vše má opravdu věk 🙂

no_title
16. pro 2015

Ahoj,
vím o ženě, která chtěla moc děti, ale přirozeně to nešlo, tak šli na IVF a narodil se jim autista. Po pár letech šli na další, chtěli zdravé dítě a narodil se jim další autista. Nejsem doktor, jen říkám skutečnost. Podle mě byli oba v tom páru v pořádku, ale byl problém v jejich genech, občas se stane, že to nejde dohromady, asi proto příroda nedovolila, aby měli děti, jinak si to neumím vysvětlit. Autismus je dost vzácná věc.

Sem začni psát odpověď...

Odešli