Vyražka. Co by to mohlo být? Může to být z chlorové vody, co máme doma?

Zodpovězené
21. únor 2021

Dobrý den,

prosím, co to je?

Syn, 12 m., ji úplně vše, nikdy to po ničem neměl, až teďka najednou.

Nemůže to být třeba z hodně chlorové vody, co máme doma?

Nebo já už nevím.... a na zádech má taky, ale spíš jen malé pupínky a suchou pokožku.

Děkuji

Dobrý den,

je vyrážka svědivá? Vypadá na atopický ekzém, resp. na reakci kůži na nějaký dráždivý podnět - potravina? kosmetika? domácí chemie, např. chlor?
Doporučuji zavést nedráždivou dietu, popř. snížit mléčnou dodávku, omezit dráždivé látky ze zevního prostředí. Při svědění, kromě péče o kůži, podávat chlapci Fenistil kapky ústy.
Při nějakých dalších potížích a nejasnostech doplnit vyšetření pediatrem, udělat i výtěr krčku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová