Vyrážka na levé půlce těla - ruka, břicho, třísla, noha. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
3. dub 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Včera večer se u dcery, 3 roky, objevila tato vyrážka - má ji ale jen na levé půlce těla (ruka, břicho, třísla a noha). Včera si to ještě začala škrábat, tak jsem jí zkusila na to dát Fenistil kapičky - po nich si to už přestala škrábat. Jen pro info - veškerou kosmetiku, drogerii i potraviny máme pořád stejné.

Nevíte, prosím, co by to mohlo být?

Děkuji

Dobrý den,

vyrážka vypadá jako alergická, postup léčby je jako u ekzému - nedráždivá strava, péče o kůži, omezení dráždění kůže z prostředí, při svědění Fenistil kapky. Viz. moje dřívější odpovědi na toto téma zde na Koníkovi.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová