Vyrážka. O co by se mohlo jednat?

Zodpovězené
24. zář 2023

Dobrý den,

malá má delší dobu (zhruba 3 týdny, kdy to dva týdny bylo klidné a pote týden, kdy ji to svědí) vyrážku na nožkách. Ta před týdnem zmizela, ale začala se jí vysévat vyrážka i na zbytku tělíčka. Nic nového jsme nezaváděly, prášek neměnily, teplotu neměla, ani jiné obtíže. Vyrážka je hrubá a nemyslím si, že to s tou první vyrážkou na nožkách souvisí, protože vypadala jinak a hlavně se jí to teď na ty nožky znovu rozlézá.

U dětské doktorky jsme byly a příští týden jdeme na kožní. Od dětské máme Linolu do koupele a Excipial na promazávání, dávám 3x denně Fenistil kapičky a mám dělat odvar z řepíku. Na žádance ke kožní máme "nespecifická dermatitida".

Vím, že z fotek se špatně určuje, ale nevíte, co by to mohlo být?

Přikládám i fotky vyrážky, co měla na nohách.

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí jen velmi těžko. Mohl by to být atopický ekzém nebo parainfekční exantém. Paraninfekční exantém je kožní reakce na nějaký infekt v těle. Doporučuji kožní vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká