Zácpa u miminka (26 dní), kojený MM. Jak to řešit?

Zodpovězené
9. lis 2019

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat. Náš malý syn, 26 dní, má od narození tuhou stolici, respektive první bobek, někdy bobky jsou dost tuhé a poté už jsou měkčí, dnes až řídké. Kaká jednou za 2-3 dny.

Prosím poraďte, je to normální? Co se s tím dá dělat?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

plné kojené děti mohou mít stolici až po několika dnech (můj rekordman ji měl po 12 dnech). Při neklidu, projevech baby koliky a delším intervalu od poslední stolice, zkuste pomoci odchodu stolice rektální rourkou. Podávejte laktobacilus. Vyčkejte do 4. měsíce, kdy můžete podat kojenci 1. příkrm - to se frekvence a charakter stolic opět změní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová