Zadní rýma u miminka. Co s ní?

Zodpovězené
5. srp 2019

Dobrý den,

můj syn, 4,5 měsíce, trpí od narození zadní rýmou. MUDr. mi doporučila Sterimar nosní sprchu a Nasivin pro miminka, ale žádná změna se nekoná, pořád tak divně chrčí a občas má v nose kus hlenu, z nosu mu neteče...

Každý se mě na to ptá a já začínám uvažovat, jestli to je, či není normální...

Děkuji za odpověď 😊

Dobrý den,

zvýšená tvorba hlenu v nosohltanu u kojence může být někdy způsobena gastroezofageálním refluxem ( i bez ublinkávání ).

Zkuste zavést antirefluxní režim - kojit pravidelně, kratší dobu, po kojení nechat dítě dobře odříhnout, ukládat jej do zvýšené polohy. Popřípadě zkusit podat před kojením Nutriton.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová