Zanořený penis. Máte prosím zkušenosti s touto diagnózou?

Zodpovězené
23. led 2020

Dobrý den,

můj syn, nyní 2,5 let, má zanořený penis v tukovém polštáři od narození. S věkem se to zatím nemění. Při močení, erekci, zatlačení, penis jakoby "vyjede" ven a je normální velikosti. V klidovém stavu je vidět pouze špička s předkožkou, občas také jen předkožka. Se samotným močením žádné potíže nemá. Náš dětský lékař to komentoval až po mém dotazu s tím, že by se to mělo časem upravit. Zatím se ale nic nemění a já se začínám obávat různých komplikací a operačního zákroku.

Máte prosím nějaké zkušenosti s touto diagnózou?

Do kdy se přibližně čeká, zda se tento stav upraví sám, popřípadě, kdy se dělá operační zákrok?

Myslíte, že je na čase zajít k odborníkovi nebo ještě vyčkávat? Nechtěla bych něco zanedbat.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

jestliže penis při močení či erekci má normální velikost a vzhled, nemusíte mít obavu, růstem těla a vymizením tukového polštáře okolo genitálu se změní i proporce přirození.
Nicméně existuje diagnoza " mikropenis ", kdy penis je významně kratší (a to i při erekci) než je pro daný věk obvyklé (více než 2,5 standardních odchyle ). Vyšetření provádí a diagnózu stanovuje endokrinolog, léčba je hormonální, ne operativní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová