PCO a těhotenství. Jaký je průběh s touto diagnózou?

kysloberga
22. čer 2020

Ahoj holky, chci se zeptat jak Vam probihalo tehotenstvi s diagnozou PCO? Zjistila jsem,ze jsem tehotna (povedlo se to hned napoprve coz me udivuje s touto diagnozou). Cetla jsem,ze je vysoke riziko potratu :( A do toho mam jeste i Leidenskou mutaci :(

mona91
22. čer 2020

@kysloberga mě řekli ze mám PCO plus ze jsem neplodna protože neovuluju s touhle diagnozou jsme se prcasili dva a půl roku, když mi řekli v září IVF tak v červenci jsem zjistila ze jsem těhotná 😂 a syna jsem donosila do 39+3 tehu rizikové z důvodu GDM a od 29tt poloha plodu jako kdybych měla rodit plus otevřená na 2 Cm. Ale ze stran PCO nic

kysloberga
autor
22. čer 2020

@mona91 Dekuji za info 🙂 Ja ani nevim,jakou formu mam,jen vim,ze mam PCO :( Ale mam pravidelny cyklus(jen krapek delsi), ovulaci taky mam,ani nejsem obezni,ba naopak jsem dost hubena :( Jediny priznak mam slabsi akne a trosku vice ochlupeni... Tak snad vse dobre dopadne...

andyskarsgard
22. čer 2020

Já jsem neotehotnela normálně až po 8 letech, ivf teď jsem v 15 týdnu. 😳

kysloberga
autor
22. čer 2020

@andyskarsgard A tehotenstvi bez problemu? 🙂 Nam se prave zadarilo hned napoprve,ale jsem teprve 5tt...

tasimia
22. čer 2020

Ahoj, u mě zatím vše v pořádku až na preklamsii. Jinak už jsem 34tt a malá prospívá jak má.

andyskarsgard
22. čer 2020

@kysloberga no já jsem minulý týden byla na pohotovosti s krvácením a našli mi velký hematom na placente, ale dneska jsem byla u lékaře a prý už všechno v pořádku. Ale tak jsem teprve poprvé těhotná a v tom 15 tt

kysloberga
autor
22. čer 2020

@tasimia Dekuji za info 🙂 Tak to je dobre a uz to mate za par 🙂 Tak doufam,ze u me to bude to same. A uzivate nejake prasky? Popr. nejake doplnky stravy? 🙂

kysloberga
autor
22. čer 2020

@andyskarsgard Tak jeste,ze je vse v poradku🙂 Drzim prsti,at miminko pekne roste 🙂

tasimia
22. čer 2020

@kysloberga beru akorát obyčejné vitamíny od Dr. Maxe, ale musím priznat, že na ně občas zapomínám. Doplňky stravy žádné. Určitě bude u nás je zázrak, že se po 9 letech povedlo, tak jsem se taky bála, ale těhotenství je v pořádku až na otoky a bolesti nohou, ale to zná každá. :D

kysloberga
autor
22. čer 2020

@tasimia Ja prave beru kys. listovou, zelezo,magnesium a fertipronu 🙂 Po 9 letech? Tak to drsne,ale hlavne,ze jste to nevzdali a dockali se 🙂 Nam se to prave povedlo hned napoprve,ale je to prvni tehotenstvi,tak se dost bojim :( Ale musim se od toho odprostit...

tasimia
22. čer 2020

@kysloberga přesně tak, důležité je nepřenášet strach na miminko 🙂. Užívej si to! Jojo už jsme to vzdaly, vykašlaly jsme se na to, ze pojedeme do Německa za prací a bum. :D tak držím palečky, určitě bude vše v pořádku.

kysloberga
autor
22. čer 2020

@tasimia Musim to prestat tak resit 🙂 A uzivat si to 🙂 Jeste jednou moc dekuji za info a taky drzim pesti,at ten zaver je stale pohodovy 🙂

tasimia
22. čer 2020

@kysloberga ono je normální, že se bojíš, to je normální. Děkuji 💋❤️

tasimia
22. čer 2020

Taky přeji pohodový průběh a ať je vše v pořádku.. :*

diginka1993
23. čer 2020

@kysloberga ahoj, já mám PCO a první těhotenství naprosto bez problemu, otěhotněla jsem přirozeně po půl roce, brala jsem Duphaston a pak Gynprodyl na úpravu cyklu, některé měsíce jsem vůbec nedostala menstruaci a někdy neproběhla ani ovulace, celé těhotenství naprosto ukázkové, syn se narodil normálně v termínu 40+1tt, teď jsem těhotná znovu (12tt), zatím beru pořád Gynprodyl, jelikož jsem měla v 7tt hematom, naštěstí se vstřebal, ale můj doktor mi doporučil ho ještě právě do 12tt brát, 1.7 jdu na screening, tak doufám, že bude vše v pořádku. Zatím teda druhé těhotenství začíná dost hrozně, od začátku nevolnosti, motani hlavy, pleť otřesná, výkyvy nálad, pořád žízeň, strašná únava, takže super, mám doma skoro 3leteho synka 😃 u prvního těhotenství jsem o tom skoro nevěděla, chodila jsem do 6.měsíce do práce 🤣 tobě držím palce, ale určitě bude vše v pořádku 🙏

kysloberga
autor
23. čer 2020

@diginka1993 Moc dekuji za info 🙂 Ja prave otehotnela na prvni sup a prirozene bez jakeholiv podpurneho prasku. Jen mam strach,aby tehotenstvi probihalo jak ma... Koncim 5.tt a cekam prvni mimi,takze se dost bojim :( Bo vsude ctu,jak holky s PCOS potraceji :( Ja jdu na prvni kontrolu 7.7.,tak snad bude vse vporadku a i zbytek tehotenstvi... A kdyz jsi mela hematon,tak jake byly priznaky? Ja se zatim citim dobre,jen me boli prsa a mam trosku pnuti v podbrisku a obcas je mi trosku na zvraceni 🙂

kysloberga
autor
23. čer 2020

@diginka1993 Jo a ja taky drzim pesti,at zbytek tehotenstvi probiha hladce 🙂

diginka1993
23. čer 2020

@kysloberga já teda nikde nečetla, že jsou častější potraty s touto diagnozou 😮 bolelo mě břicho a bylo mi špatně, jinak nic, blbě mi je pořád, ale každá máme těhotenství úplně jiné, každá má jiné příznaky, neboj, určitě bude vše v pořádku, ono je to hnusny, ale pokud má být mimčo nějak hodně postižené tak se může stát, že odejde brzo, ale zas lepší než kdybys to pak měla rozhodnout ty, vůbec si nepřipouštěj, že se něco může stát 😉

diginka1993
23. čer 2020

@diginka1993 jakože odejde samo (proto ty potraty v raném stadiu těhotenství), jinak bát se o něj budeš už celý život 😉😃

kysloberga
autor
23. čer 2020

@diginka1993 Dekuji,ja vim,musim myslet pozitivne 🙂 Stresovanim si k nicemu nepomuzu,leda tak uskodim :(

utrikocku
23. čer 2020

Ja s PCO tři potraty a mimodelozni

uzivatelkapetra
23. čer 2020

Já s docela těžkou formou pcos těhotná po ivf. Celé těhotenství zcela v klidu, nic mi nebylo, žádné příznaky, pracovala jsem až do mateřské. Myslím si, že pcos je komplikace na otěhotnění, ale že na průběh těhotenství už vliv nemá.
Hlavně si najdi nějakou zábavu, nebo práci ať nestuduješ na netu co se může stát, to k ničemu nepomáhá

kysloberga
autor
24. čer 2020

@utrikocku Tak to me mrzi :(

kysloberga
autor
24. čer 2020

@uzivatelkapetra Dekuji za info 🙂 Mi prave prijde divne,ze se to mohlo takto podarit hned prvni mesic. Ale ja mam asi lehci formu,bo normalne mivam pravidelny cyklus(jen trosku delsi) a ovu taky 🙂 No to je prave muj problem,ze ja furt neco ctu na netu,bo chodim minimalne do prace (mame omezeny po korone),takze mam casu habadej :( Ale uz nic nebudu na netu procitat. 7.7. jdu na prvni prohlidku,tak uvidim,co mi pani doktorka rekne 🙂

marketanova
28. čer 2020

No, nic moc, já ho mám a musela jsem se obrátit na www.ivf-zlin.cz, pomohli mi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru