Zápach z úst u malého dítěte. Zuby má v pořádku, má atopický ekzém a nejí všechno. Jaká je příčina?

Zodpovězené
18. dub 2019

Dobrý den,

synovi (3,5 roku) občas velmi silně zapáchá z úst. Bývá to spojeno s neklidným spaním a celkovou nedůtklivostí, pozoruji to už od miminka, kdy špatně odříhával a trpěl na prdíky. K zubaři chodí pravidelně, naposledy minulý týden, a zuby má v pořádku. Co se týče stravy, musím přiznat, že vyvážená není. Je hodně vybíravý, ovoce a zeleninu jí málo, jogurty nechce vůbec, ale nevypozorovala jsem, že by to bylo spojeno s konkrétním jídlem. Trpí na atopický ekzém, ale to se s věkem lepší.
Může jít o nějaký závažný problém? Jaké mohou být příčiny?

Děkuji Vám za odpověď

Dobrý den,
někdy může bý foetor ex ore ( zápach z úst ) způsoben i nějakým ložiskem v nosohltanu, doporučuji doplnit ORL vyšetření, včetně výtěru.
Stravu zkuste též upravit - zcela omezit sladká jídla, snažit se zavést bílé jogurty, trvale podávat chlapci laktobacilus ( Bio Gaiu ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová