Žloutenka. Je normální, aby ji syn měl stále ve dvou měsících věku?

Zodpovězené
2. únor 2020

Dobrý den,

malý bude mít za týden 2 měsíce a pořád má žloutenku. Naše doktorka to ví, ale nic nedělá. Slunce moc nesvítí, kojím jak můžu, ale malý je stále žlutý.

Je to normální, aby ve 2 měsících měl žloutenku?

Z nemocnice nás pustili normálně po 3 dnech, a to byl malý dost žlutý.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ikterus - žloutenka - postupně slábne až zcela vymizí a kůže se stane růžovou. Rychlost odbourávání bilirubínu z krve je různá, je ovlivněna četnými faktory. Paradoxně je někdy zpomalována kojením. Pokud je žluté či oranžové zabarvení kůže stále výrazné, doporučuji chlapečka pediatricky vyšetřit, včetně moči a krve (stanovit hladinu bilirubínů, krevní obraz, jaterní testy, CRP), event. udělat sono bříška.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová