Dopočítávání přesčasů do plného úvazku při karanténě. Jak to bude?

Zodpovězené
4. kvě 2020

Dobrý den,

potřebovala bych zjistit, jak to je s dopčítáváním přesčasových hodin u zkráceného úvazku při karanténě. Mám zkráceny úvazek, že ve středu nejsem v nemocnici, takže mám pracovní dobu po, út, čt a pá.
Od úterý 10. do čtvrtka 19.3. jsem měla karanténu. Zaplacenou jsem ji dostala za dny, kdy jsem měla být v práci, takže úterý, čtvrtek, pátek, pondělí, úterý a čtvrtek. Jenže pak jsem ještě na konci měsíce měla služby a přesčasy. Standardně mi přesčasové hodiny nejdřív dopočítávají do plného úvazku a jen to, co je nad, to je placeno jako přesčas.

Ale mají mi právo to dopočítávat i za ty dvě středy, kdy jsem byla v karanténě?

Neměla bych to tou karanténou mít pokráceno, i když to zaplaceno nemam?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nejsme specialisté na oblasti ohledně nemocenské, a proto nebudeme ani radit, jelikož by naše rada nemusela být stoprocentní. Doporučujeme se obrátit na mzdovou účetní, případně okresní správu sociálního zabezpečení.

S pozdravem
Hromek Zdeněk