Exekuce a svatba. Mohou nám po svatbě dát i exekuci na účet?

Zodpovězené
5. únor 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme se rozhodli, že bychom se letos v létě chtěli vzít, ale kamarádka mi říkala, že pokud má jeden z nás exekuci, tak že po svatbě nám mouhou dát exekuci na účet. Přítel má exekuci, kterou mu strhávají z platu. Účet je vedený na moje jméno a jemu tam jen chodí výplata.

Jak to tedy je? Mohou nám po svatbě dát i exekuci na účet?

Děkuji

Dobrý den,

tahle otázka je spíše záležitostí práva než financí jako takových. Ale ani tak asi úplně nerozumím dotazu. Pokud má exekuci, kterou má strhávanou rovnou z platu, tak nevidím důvod, proč byste měli mít následně exekuci na účtu. Pokud je to tak, že se přítel chce exekuci vyhnout tím, že si nechá posílat peníze na Váš účet, tak to není ideální. Možná by mělo smysl rozdělit nebo omezit společné jmění manželů, ale to je otázka na právníka.

Ing. Martin Sládek