Investice j.o. INVESTMENT. Doporučili byste ji?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu nebo Váš názor na investici j.o. Investment. V současnosti máme uzavřenou investiční smlouvu Basic, kde je minimální výše vkladu 100 000 Kč, délka smlouvy 1 rok. Roční zhodnocení 0-30 %. Tuto smlouvu máme, za chvíli nám končí a již jsme na maximu 30 %. Což je super. Jediné, co nás čeká za výdaj, je 15 % daň z výnosu.
Rádi bychom ale uzavřeli investiční smlouvu Trading Plus, kde je min. výše vkladu 500 000 Kč a uzavírá se na dobu neurčitou. Výše zhodnocení zde není nijak omezena, ale prý to bývá ještě zajímavější než u smlouvy Basic.
Zde mám pár nejasností a ráda bych znala Váš názor. Klient prý zde platí pouze podíl ze zisku ve výši 30 % ze zhodnocení. 70 % zůstává klientovi. Opět je tu 15 % daň z výnosů.

Rozumím tomu správně, že mi tedy "zbyde" pouze 55 % z výnosu?

Doporučili byste tuto investici?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

jedná se o uzavřenou skupinu, takže nejsem schoný Vám říct, jak je to s poplatky, podíly na zisku atd. Společnost funguje v zásadě stejně jako spousta ostatních. Svěříte jí peníze, zaplatíte poplatek a skupina obchodníků pak s těmi penězi dělá intradenní trading. Otázka, jestli bych doporučil takovou investici klientovi není jednoduchá. Pokud je to klient, který s investicemi má zkušenost, má své investiční portfolio a skutečně volné peníze, pak se to určitě zkusit dá, takových "firem" je spousta. Většinu klientů ovšem zaujme hlavně vysoký výnos, ale buď nerozumí nebo si nepřipouští, že vyšší výnos je vždycky něčím vykoupen, zpravidla vysokým rizikem. Dovolím si tvrdit, že většina lidí ve skutečnosti neví, do čeho vlastně jde a jak se s těmi penězi pracuje. Takovému klientovi bych to určitě nedoporučil.

S pozdravem
Martin Sládek