Nárok na dovolenou po MD. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
4. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, na kolik dovolené mám nárok, když můj letošní rok vypadal takto:

Do března jsem klasicky pracovala, duben - červen jsem byla na nemocenské (rizikové těhotenství) a od července jsem na mateřské. Podotýkám, že pracuji ve školství, takže jsem dovolenou letos vůbec nečerpala.

Je nárok i za obdobì nemocenskë (i když asi zkrácená dovolená) a za období MD?
Takže po nějakém pokrácení kvůli nemocenské, že bych měla nárok vyčerpat nebo si nechat proplatit před nástupem na rodičovskou celou dovolenou?

Děkuji za odpověď.

Klára

Dobrý den,

Vaše otázka je bohužel mimo naše zaměření. Oblasti, které řešíme jsou finanční služby (hypotéky, spoření, pojištění, bankovní účty, investice apod.)

Doporučuji se obrátit na účetní, které Vám přesné zodpoví, zda máte nárok čerpat dovolenou.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková