Pojištění zranění a způsobení újmy na zdraví jiné osobě. Existuje nějaké takové?

Zodpovězené
7. kvě 2019

Dobrý den,

mám předškoláka, který je docela divoch, tak mě napadlo, jestli existuje nějaké pojištění, kdyby v zápalu hry někoho zranil, třeba s celoživotními následky, a postižená strana by se dožadovala odškodnění? Pod jakým názvem takový produkt hledat?

Děkuji.

Dobrý den,

pojištění, které máte na mysli, se obecně označuje jako tzv. pojistka na blbost. Správný a celý název je Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném občanském životě. Pojištění se vztahuje na újmu při ublížení na zdraví a při usmrcení a dále újmu na majetku/jmění.

V případě, že si toto pojištění sjednáte, tak se vztahuje na všechny členy Vaší domácnosti. Důležité je vědět, že škoda musí být způsobená třetí osobě, tzn. že se nesmí jednat o rodinného příslušníka.
Územní platnost je nejčastěji v rámci státu EU. Při sjednání smlouvy je třeba si určit limit pojistného plnění, který začíná na částce 500 tis. Kč až po 20 mil. Kč. Čím vyšší limit si zvolíte, tím více budete za pojištění platit. Ceny se v pojišťovnách liší - tj. cca od 350 Kč/ročně.

V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,
Michaela Urbanczyková
email: michaela.urbanczykova@partners.cz
tel.: 734 207 972