Bugaboo Fox 3, Cybex Balios S Lux versus Joolz Geo. Který je nejlepší?

Zodpovězené
11. led 2023

Ahoj

líbí se mi 3 kočárky a neumím se rozhodnout. Čekám v půlce června holčičku, měřím 167 cm a partner 191 cm. Mám už starší děti, ale tehdy korýtkové sezení nebylo a vůbec netuším, co je lepší a praktičtější.

Dívám kočárky, které se mi líbí a mají dobré recenze. Nechci žádné chrastítko a nejraději bych koupila hlubokou korbu a sportovní část spolu.

Líbí se mi Bugaboo Fox 3. Vanička mi ovšem připadá velmi nízko položená. Další favorit je Cybex Balios S Lux 2023 a Joolz Geo.

Jaký je Tvůj názor na mnou vybrané kočárky?

Děkuji

Ahoj,

nový Cybex Balios S Lux pro rok 2023 má vylepšené pneumatické odpružení. S výškou teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 99 do 111 cm je vhodný i pro vyšší rodiče. I když je to převážně městský kočárek, tak nově zvládá i nerovnější terén vesnice.

Porovnání kočárků Joolz Geo3 Mono a Bugaboo Fox 3 jsem dělala v nedávno zodpovězené otázce, tak Ti ji sem připnu. Pravdou je, že Fox má hlubokou korbu položenou o něco níže. A zároveň Geo3 má nové síťované sedadlo, které je hlavně v létě výhodou.

Jejich zásadní rozdíl spočívá v rozdílném typu sportovních sedadel.

Známe dva základní typy sportovního sedadla:

Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem Vám jej dokonce může doporučit pediatr. Korýtko připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem je spánek dítěte na bříšku. Ten v tomto případě není možný, přinejlepším by byl maximálně nepohodlný.

Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou dokáží vytvořit vodorovnou (nebo téměř vodorovnou) plochu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje tento parametr kočárku jako úplný leh (sklon opěrky vytvoří prostor pro ležení s úhlem minimálně 150 stupňů a více). Více podrobných informací o rozdělení lehů najdeš v sekci "Sportovní sedadlo" v našem podrobném článku, který Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka