Dvojkombinace na vesnici - s otočnou sedačkou a kompaktní do auta. Baby Design, ABC Design, X-Lander, Noordi... Joie?

Zodpovězené
14. črc 2020

Dobrý den Eli,

poprosím Vás o radu s výběrem kočárku.

Koukala jsem na Baby Design Husky, ABC Design Salsa 4 Air, X-Lander X-Move, nebo se mi celkem zamlouvá značka Noordi 🙂. Koukám tedy po dvojkombinaci. Miminko se má narodit v září.

Ideálně, aby kočárek něco vydržel...

  • zvládnutí lehčího terénu - polní cesta, lesní; bydlíme na vesnici
  • zároveň i skladný do auta
  • sporťák ve směru i protisměru jízdy
  • nastavitelná rukojeť

Samozřejmě jsem koukala i na spousty dalších, ale už mi jde z toho hlava kolem 🙂. Ráda si přečtu názor někoho zkušenějšího. Původně se mi také líbil Britax či Joie, ale tam jsem nenašla otočný sporťák.

Děkuji,
Iveta.

Ahoj!

Začnu od konce, a to značkou Joie. Říkáš, žes nenašla otočný sporťák, ale naopak mají něco přesně pro Tebe, a to Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Dokonce je i lehký, relativně kopaktní (nezvykle na kombinovaný kočárek se skládá i s nasazeným sedadlem, které se přeloží, což nesmírně šetří místo), + lehčí terén dáte, a i rukojeť má teleskopickou. Negativa by byly mírná vůle v rukojeti a kratší stříška vleže, ale to jsou také věci, co mají i jiné kočárky - a jsou řešitelné (k stříšce jednoduše dáš v létě clonu). Za mě super volba poměrem cena x výkon.

Z Tvého výběru se mně osobně nejvíce zamlouvá ABC Design Salsa 4 Air,

ABC Design Salsa 4 Air

a to pro perfektní košík, prostorné OBĚ nástavby, nejen korbička, fantastické stříšky a zvládnutelnou skladnost / váhu. A k tomu citelné odpružení. Ano, nesložíš ho i se sedačkou, ale samotná konstrukce je kompaktní OK, a sedák musíš uložit samostatně - ale to platí i u ostatních zmíněných kočárků z Tvého výběru.

Noordi mi přišly kazové, přirobustné a s ne tak dobrým sporťákem, takže i když jsou designově fajn, za mě celkový výkon v poměru k (spíše vyšší) ceně raději ne.

X-Lander X-Move je příjemný a odolný kočárek, ale mně přijde velmi těžký a neskladný, a také s menším sedátkem.

X-Lander X-Move

Baby Design Husky z těchto zbývajících asi nejspíše - zejména pro opravdu příznivou cenu, která znamená, že když ho později, kolem řekněme roku a půl, vystřídáš za něco lehčího a neotočného, nebude Ti to tak líto.

Baby Design Husky

Ale já osobně bych popravdě šla asi zejména do Joie, ABC Design-u, nebo pak ještě něčeho jako Espiro Only, což je další skladný a zároveň dostupný kombinovaný kočárek s fajn sedadlem, které složíš i s konstrukcí.

Espiro Only 2020

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.