Eko kůže na kočárku zapáchá chemicky, je to nebezpečné pro miminko?

Zodpovězené
1. srp 2022

Ahoj,

mám kočárek Junama Madena, kde je korba a madla z eko kůže. Kupovala jsem jej z druhé ruky a dívala se na něj venku. Až v autě, v uzavřeném prostoru, jsem začala cítit, jak kočárek smrdí. Jelikož je z 2. ruky, nedělám si naději, že to časem vyvane, protože předchozí majitelka s nim několik měsíců chodila venku. Máte s Madenou zkušenost? Přišlo vám, že smrdí/smrděla? Pokud eko kůže takto smrdí, může to být nějak pro miminko nebezpečné?

Děkuji

Ahoj,

nový kočárek Junama Madena nezapáchá chemicky. Spíše je to vůně novoty, jako u nového auta či jiné nové plastové věci. A po čase (větráním), se zápach sám ztratí. Tedy vyprchá.

Mohlo se to stát čištěním. Záleží na tom, jaký čistič předchozí majitelka používala.

Bohužel, nedokážu na dálku odhadnout jestli to přejde. A ani nemůžu posoudit to, když ho znovu vyčistíš ty vhodným ekologickým přípravkem, jestli to ten chemický zápach odbourá. Doporučuji kočárek spíše vrátit.

Já používám k čištění eko kůže přípravek Nano Impregnace kůže a koženky NANOSOFT. Je ekologicky nezávadný a bezzápachový.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka