Jaké golfky k moři?

Zodpovězené
4. črc 2023

Ahoj,

po letech se chystáme k moři. Máme tři holky, ale první dvě přesedlaly z kombinovaného kočáru rovnou na odrážedlo, na kterém drandily lesem, ve městě... a tak jsem golfky nepořizovala.

Nyní budu potřebovat skladné, lehké a zároveň prostorné golfky, ve kterých se naše dcera i vyspí. Takže určitě musí mít polohování do lehu a polohování nožiček. Dceři bude v létě 2,5 roku, ale naše děti jsou vysoké. Teď ve dvou letech měří cca 92 cm. Tak aby se mi tam vešla. My s manželem také nejsme úplně malého vzrůstu (175, 188 cm), tak aby jsme se ke golfkám nemuseli hrbit. No a měly by zvládnout výlety po Chorvatsku, aby dcera necítila každý kamínek a prospala večerní procházky městem (kostky), promenády kolem pláží atd.

Nikdy jsem se o golfky nezajímala a nabídka je tak široká, že jsem úplně bezradná. Kamarádka mi tvrdí, že musím hledat sportovní golfky, vepředu s dvojitými kolečky. Mně se ale líbily třeba od Nuna. Ovšem ta malá kolečka by byla úplně na nic, že?

Prohlížela jsem zdejší kočárkopedii, líbilo se mi jich hodně, ale úplně nedokáži posoudit, jestli mi nebudou u moře spíše k vzteku než k užitku.

Děkuji za radu

Ahoj,

omlouvám se za pozdní odpověď, ale teprve nyní znovu spouštíme poradnu.

Z golfových kočárků, které mají typ rozdvojených rukojetí, které připomínají golfové hole, bych Ti doporučila modely Maclaren Quest nebo Maclaren Techno XT. Oba mají možnost sklopení zádové a nožní opěrky do téměř úplného lehu, větší stříšky a vyšší nosnost sedadel.

Pokud Ti však rozdvojená rukojeť nevyhovuje a chceš kočárek se spojenou rodičovskou rukojetí, který zajišťuje jednoduchou jednoruční manipulaci, tak si prohlédni sportovní kočárky.

Osobně bych Ti doporučila model Espiro Just. Je cenově dostupný a skvěle vyhovuje Tvým požadavkům. Má funkci samoskládání, je lehký (8,3 kg) a má prostorné sezení, které můžeš polohovat až do téměř úplného lehu.

Prohlédni si také model Joie Parcel (TM). Je to typ kočárku s kompaktním rozměrem po složení do velikosti příručního zavazadla. Je vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče. Hodí se jak pro cestování a časté přesuny autem, tak i jako městský kočárek pro starší dítě od narození. Díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka