Jaké lehké golfky pro dvouletého, aby měly vyšší nosnost, opěrku nohou a úplný leh?

Zodpovězené
16. bře 2022

Dobrý den,

hledám kočárek pro dvouletého syna (nyní 13 kg, 90 cm). Aktuálně máme Joie Versatrax a pro naše využití (město, zpevněné povrchy) je fajn.

Druhý kočárek hledám pro občasné využití na dovolenou nebo např. do zoo. Syn většinu času chodí sám, občas si potřebuje odpočinout nebo na výletě vyspat. Normálně v kočárku nespí, takže bych ráda vyšší nosnost, úplný leh, pokud možno polohovací opěrku nohou. Aktuální kočárek budeme nechávat, v září očekáváme sourozence, takže do té doby je budeme střídat, poté aby se nám do kufru vešly oba, když to bude potřeba. Když by měl rozměry kabinového zavazadla po složení, bude to příjemný bonus.

Raději bych klasické madlo, než golfové hole, ale spíš jde o možnost ovládat jednou rukou.
Cenově asi nejsme omezeni, samozřejmě pokud by mělo jít o drahý kvalitní kočárek, raději bych volila bazar, ale zatím jsem koukala např. na Oyster Zero nebo zase Joie, což je cenově minimum. Nechceme Valco, mají ho všichni a hlavně jsme se při zkoušení při chůzi hodně kopali do středové tyče.

Děkuji za radu, případně nasměrování.

Ahoj,

Babystyle Oyster Zero je velmi oblíbený kočárek a splňuje víceméně vše co požaduješ. S hmotností 7,9 kg patří k těm lehčím kočárkům, jednoduše se ovládá i skládá jednou rukou a nabízí jednu z nejširších sedaček. Největší mínus jsou větší rozměry po složení a níže položená rukojeť, která je ve výšce 102 cm.

Z toho důvodu doporučím více kompaktní Inglesina Maior. Nabízí stejnou nízkou hmotnost, úplný leh a dostatečné rozměry ložné plochy. Ovládání i skládání je také velmi lehké. Potěší i větší kola, dobré odpružení a pevná rukojeť je ve výšce 107 cm. Součástí kočárku je i nánožník ve stejném designu.

Dále koukni i na Easywalker Jackey, který má na svůj typ měkké odpružení, takže ovládání i celková jízda je opravdu lehká, i když má menší kola. Na skládání je přímo dělaný, má totiž vychytávku, kdy se aktivováním doskládá sám a má super kompaktní rozměry. I co se týče rozměrů sedadla, tak na tom není špatně, stejně jako Inglesina. S hmotností 7,5 kg patří také spíše k těm lehčím. Rukojeť je též pevná a ve výšce 105 cm.

Nebo to může být i Cybex Eezy S+².

Nejmenší velikost po složení má kočárek Easywalker Jackey, tak doporučím právě jeho, ale špatnou volbu nebude ani Inglesina Maior.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie