Jaký je Tvůj názor na polské kočárky?

Zodpovězené
4. pro 2022

Ahoj,

s manželem jsme se byli dívat kočárky. V jednom obchodu měli zboží z Polska. Líbil se nám jeden kočárek. Vypadal fajn, skládal se lehce, měl kvalitní kola (ne plastová).

Ve druhém obchodě měly značky Joie Signature, Petite&Mars. Na Petite&Mars se nám nelíbilo, že sportovní část se vykouzlí jen překlopením základní korby. Náš názor je, že se to dost opotřebuje.

Jaký je Tvůj názor?

Koukali jsme také na internetu a hlavně v Polsku. Samozřejmě jsme našli i ten první, který se nám líbil. Mají ho tam o dost levnější.

Vyplati se jet do Polska a hledat kočárek tam?

Neříkám, že musíme koupit přesně ten samý který se nám zatím líbí. Já jsem nerozhodná a nejraději bych měla na výběr ze dvou druhů.

Cenu chceme do 20 000 Kč. Terén pro kočárek máme ok. Na dvoře máme asfalt a nové cesty. Nebudu s ním chodit po kamenech. Spíše hledáme 3-kombinaci.

Budeme mít holčičku, ale chceme neutrální barvu pro případ, že by druhé děťátko byl chlapeček.

Na druhé straně manžel řekl, že teď koupíme klasický pro holčičku a pak další pro druhé miminko. V příloze je fotka kočárku, který se nám líbí.

Můžeš nás nasměrovat a poradit?

Děkuji

Ahoj,

můj názor na kočárky polské výroby je obecný a nezaujatý. Jsou mezi nimi kvalitnější a také méně kvalitní.

Nerozděluji je dokonce ani na kvalitnější značky a méně kvalitní značky. Spíše záleží na každém jednom modelu. Každý kočárek je konstrukčně jedinečný.

Jestli kočárek koupíš tady, nebo v Polsku, tak to je na Tobě. Zvaž možná rizika reklamace a jejího vyřizování.

Je škoda, že jsi mi neposlala přesný název kočárku. Z fotky neumím přesně určit, který to je.

Osobně se vždy snažím řadit váhově lehčí kočárky, které jsou prostorné a rodiče je můžou využít až do 3 – 4 let. Případně je mění kolem 2 roku za něco menšího a skladnějšího. Toto většina polských kočárků nemá a váhou se pohybují kolem 14 kg a víc. Také se mnoho z nich neskládá spolu se sportovním sedadlem, což je dost nepraktické. Po složení mívají větší rozměry a můžou zabrat 1/2 kufru auta.

Předpokládám, že jste si prohlédli model Petite&Mars Grand II. Je to cenově dostupný kočárek pro nenáročné rodiče, kteří potřebují skladný a chytrý kočárek. Má typ sedáku 2v1. To znamená, že jeho hluboká nástavba se potažením za pásy změní na sportovní sedadlo. Takové kočárky bývají prostorově menší, ale jsou mezi nimi i terénní výjimky jako je například TFK Mono.

Grand II je díky kombinaci tvrdšího odpružení a materiálu kol určen do města.

Při výběru kočárku je třeba, aby ses zaměřila na tyto nejdůležitější funkce a vlastnosti, které od něj očekáváš:

  • Terén, ve kterém se nejčastěji pohybujete (závisí na tom vhodná kola a odpružení).
  • Typ kočárku (dvojkombi, cestovní, sportovní).
  • Funkce, které upřednostňujete (otočnost sedadla, barva, teleskopická rukojeť atd).
  • Váha kočárku - nejlépe uvést číselnou hodnotu do.
  • Ostatní maličkosti, které by kočárku neměly chybět, ale přežijete bez nich (nánožník, držák na nápoj, reflexní prvky).

Přečti si naše články, které Tě uvedou do tématu. Jsou v nich také podrobná videa:

Z kočárků, které často v poradně doporučuji ve Tvé cenové relaci, zmíním například Zopa Quest, Zopa Move Cross a Britax Strider M. Většina z nich je díky svému odpružení a materiálu kol vhodná i na vesnici. Zároveň mají prostorné sportovní sezení vhodné pro děti do 22 kg. Plus mají větší výšku zádové opěrky, takže vydrží do 3 – 4 let dítěte.

Prohlédni si také cenově dražší kočárky Easywalker Harvey3, Easywalker Jimmey, Cybex Balios S Lux 2023. Je vycházející a vylepšenou novinkou, která má pneumatické odpružení konstrukce.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka