Jaký kočárek do 12 500 Kč pro třetí dítě je vhodný pro vesnický terén?

Zodpovězené
16. bře 2022

Ahoj,

čekám své třetí dítě, je mi 40 let. Dětem je 20 a 18 let. Vůbec nemám představu, jaký kočárek pořídit. Asi nějakou lehkou trojkombinaci, spíše na vesnický terén, něco skladného do auta a cenově do 12 500 Kč.

Najdu něco takového?

Děkuji

Ahoj,

z lehčích a skladných kombinovaných kočárků, doporučuji například Espiro Only. Najdeš u něj nízkou hmotnost (11 kg), kompaktní rozměry po složení a nafukovací kola, takže si poradí i vesnickým terénem. Hluboká korba patří k těm prostornějším a sportovní sedák složíš spolu s konstrukcí v obou směrech. Nově jsou ke kočárku dodávány zvyšovací adaptéry na hlubokou korbu. Super je i jeho vyšší 22kg nosnost, většina polských kočárků má jen 15kg. Kočárek koupíš jako dvojkombinaci, ale pomocí adaptérů připojíš autosedačky značek Maxi-Cosi, BeSafe, Joie a Cybex.

Jako další mě napadá Bebetto Luca, ale většina polských kočárků, tedy i Luca, má sporťák zbytečně těžký, s malou nosností (jen 15 kg) a neskladný, tak je na zvážení, zda by Ti i on vyhovoval a časem jsi nekupovala lehčí, stejně jako spoustu dalších maminek. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru kočárku soustředit spíše na něj. 🙂 Co se týče samotného kočárku a jeho parametrů, zdá se mi fajn v poměru cena/výkon. Díky odpružení a nafukovacím kolům zvládne i terén, jízda s ním je lehká a celkově je dobře manipulovatelný.

Pokud bys byla pro koupi rozhodnutá, zůstala bych u dvojkombinace. Vajíčka v polské trojkombinaci jsou spíš jen takovým doplňkem celého setu a nejsou tak propracované a bezpečné jako autosedačky prodávané samostatně.

Dále se podívej i na Zopa Move, Joie Versatrax či Hauck Vision X, zda Tě nezaujmou. Všechny mají lehkou hmotnost, jednoduché složení a jsou též skladné. Kola mají gumová s odpružením, a i když to jsou spíše městské typy kočárků, tak s lehkými nerovnostmi si poradí bez problémů.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie