Jaký kočárek na vesnici s možností houpání je vhodný pro menší maminku?

Zodpovězené
29. lis 2022

Zdravím,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku. Miminko se nám má narodit začátkem března.

Hledám nějaký pro menší osoby, měřím 160 cm. Bydlíme na vesnici, takže nějaký, co zvládne i terén. Chtěla bych aby s ním šlo aspoň trochu houpat. Nemám ráda v dnešní době velice oblíbené tvrdé kočárky bez odpružení. Špatně se v nich uspává miminko. Moc se mi líbí houpání u kočárku Noordi Fjordi, nicméně tento kočárek mi přijde na mě moc robustní. Na prodejně mě nejvíce oslovil kočárek Britax smile 3. Velikostně akorát na mě, celkem pěkně odpružený, krytá boudička, vzhledově moderní.

Mně by tedy stačil pouze hluboký kočárek, mám doma po dceři sporťák Valco Baby Snap 4 Sport. Nicméně vím, že většina kočárků se dá koupit pouze v dvojkombinaci, což je škoda, ale počítám s tím. Jednokombinace jsem našla pouze neznáme polské kočárky a k těm nemám důvěru. Nelíbí se mi, že nejdou nikde osobně vyzkoušet a hlavně nejsem přesvědčena o zdravém ležení pro miminko.

Myslíš, že kočárek Britax Smile 3 je ta správná volba?

Hledám kočárek:

  • pro menší osoby,
  • kloubové madlo, aby na něj dosáhla i dcerka,
  • hlavně, aby s ním šlo houpat,
  • dám přednost nafukovacím kolům, ale nejsou podmínkou,
  • krytá boudička, protože u nás často fouká, tak aby miminko bylo pěkně ukryto,
  • cenově kočárek jak ten Britax Smile 3.

Děkuji za doporučení

Ahoj,

v dnešní době má málo kočárků funkci houpání, jelikož je s ní spojena vlastnost rozhrkání kočárku.

Britax Smile III ji trošku napodobuje i díky pneumaticky odpružené konstrukci. Tento kočárek se hodí pro středně vysoké rodiče a vyšší rodiče. Ty jako 160 cm vysoká žena, spadáš do kategorie středně vysokých. Smile III má vyšší 13 kg váhu konstrukce, mohl by se Ti po čase zdát těžký. Jeho jízdní vlastnosti jsou však skvělé na nerovnější vesnický povrch. Je to díky jeho přednímu mechanickému odpružení a nafukovacím pneumatikám.

Pokud však víš už teď, že budeš 100% využívat pouze hluboký kočárek, tak se mi zdá jeho koupě zbytečná. To si spíše prohlédni kvalitní bazarový hluboký model. Většinou jsou jejich konstrukce označovány jako retro pro jejich kovový vzhled a velká kola. Zároveň jsou o něco neskladnější, ale jsou s funkcí houpání díky řemínkovému nebo váhadlovému odpružení.

V úvahu přicházejí tyto modely: Steggi Lux Retro, Stokke Trailz Classic,
Stokke Trailz Terrain, Bexa Fresh nebo Peg-Pérego GT4.

Pokud chceš něco nového a neokoukaného, ​​co možná Tvé nynější (absolutně neodpružené) Valco úplně nahradí, tak si prohlédni kočárky Zopa Quest nebo Zopa Move Cross. Jsou maminkami dobře hodnoceny, takže je po čase i rychleji prodáš a hlavně jsou mnohem lehčí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka