Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Jaký kočárek pro mimčo narozené únor/březen? Priorita je terén a komfort skládání.

23. zář 2019

Ahoj Eli,

docela si lámu hlavu s tím, jaký kočárek vybrat. Prošla jsem zdejší poradnu, spoustu diskuzí, přečetla různé recenze, ale nějak zvlášť mi to nepomohlo.

Bude to naše první mimčo, takže praktické zkušenosti se rovnají nule. Bydlíme ve městě, ale na okraji, nejčastěji chodíme do přírody, co máme hned za domem, takže nezpevněné cesty, koleje, větší kamení. Hledáme tedy spíš něco do terénu, co si s tímhle poradí. MHD mě netrápí, protože tady by se jednalo max. o popojetí pár zastávek. Auto máme dostatečně velké, takže nemusím ani řešit velikost po složení. Ale řešíme spíš komfort skládání.

Řeším především otázku, jestli koupit zvlášť hluboký kočárek a sporťák koupit zvlášť, až bude potřeba, nebo rovnou nějakou dvojkombinaci. Z těch levnějších je hodně doporučovány Roan Marita, kde se mě osobně nepozdává váha, Baby Design Dotty se mi líbí hluboká korba, ale sporťák ne. Uvažovali jsme i o Britaxu.

Děkuju!

Ahoj!

Začnu od konce - Britax. Pokud mluvíme o Britax Go / Britax Go Next / Britax Go Big, jedná se o jednu z nejlepších voleb, co můžeš udělat. Komfort i skládání, ale i ovládání po nerovnostech, prostorná korba i sportovní část, plus spousta 'malých' vychytávek (jako prostorný košík či ve velké míře nastavitelná rukojeť) jsou, za mě, na to, co potřebuješ, naprosto ideální. Vím, že se jedná o větší investici, ale terén, který popisuješ, je docela náročný - a pak absolutně oceníš dobře manipulovatelný, kvalitní a odolný kočárek - to ti zaručuji. Levnější variatna - neotočný Britax B-Motion Plus, ještě lépe v tříkolové verzi, by posloužil fajn také - ale komfort je tam zase podstatně menší. Otázka peněz a možné investice je zde tedy dost na místě.

Roan Marita, ještě jako čistě hluboký, by i šel, ale - pravdu máš, těžký je. Plus komfort skládání zde za mě nějak extra nenajdeš. A pokud se ti u Baby Design Dotty nezamlouvá sporťák, ani ho nekupuj.

Mně osobně přijde i ABC Design Salsa Air s nafukovacími koly jako fajn volba pro tento případ také - pro velmi příjemné, měkké odpružení. Z polských, pokud se na takové chceš dívat, mrkni na značku Bebetto nebo možná i Espiro (linie Next) - ale u Espira neumím zaručit, že se ti sportovní část zalíbí.