Jaký kočárek pro prvorodičku a dubnové miminko?

Zodpovězené
20. lis 2022

Ahoj,

jsem prvorodička a dělám si už průzkum kočárků. Asi bych nejraději chtěla kočárek, kde už bude i hluboká korba, sportovní část a také vajíčko.

Moc se mi líbí kočárek Babystyle Egg 2. Jedna maminka mi však psala, že má malé vajíčko.

Je to pravda?

Všichni mi říkají, ať má kočárek hlubokou korbu a velká kola.

Cena může být klidně do 25 000 – 30 000 Kč. Termín porodu mám 27.4.2023. Bydlíme na vesnici, tak budeme chodit po vesnických stezkách a cyklostezkách. Samozřejmě i do města sem tam seběhneme do obchodního centra.

Hlavně, aby nebyl těžký, ať se snadno skládá a rozkládá. Potřebuji, aby se dal hezky složit do auta. Důležitá je teleskopická rukojeť a barva asi béžová nebo nějaká taková neutrální. Určitě ne černá. Čím lehčí, tím lépe. Manipulace ať je jednoduchá. A nejlépe tedy 2-kombinace nebo 3-kombinace.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

správný výběr kočárku je důležitý, tak Tě trošku provedu světem správného výběru kočárku.

Na začátek bych doporučila přečíst si naše články, jejichž součástí jsou také videa:

Můj názor na koupi trojkombinace: Pokud kupuji kvalitnější značku - například Cybex, Maxi-Cosi, tak je koupě trojkombinace v pořádku. Pokud kupuji jinou značku trojkombinace (např. polskou značku), která má méně kvalitnější autosedačku (vajíčko), tak je lepší koupit dvojkombinaci a vajíčko koupit zvlášť. Před koupí je důležité ověřit si, jestli existují potřebné adaptéry pro propojení kočárku a autosedačky.

První vybíráš hluboký kočárek. Zde je důležité zvolit správný rozměr hluboké korby. Tvé dítě se narodí v jarním období, tak Ti bude stačit standardní rozměr hluboké korby - 77 x 34 cm. Když bude novorozenec v korbě spolu s fusakem, bude mít dostatečný prostor. Další podzim a zimu už bude dítě ve sportovní části.

Doporučuji Ti kočárky vhodné na vesnici.

Babystyle Egg 2 je pokračováním high-endového kočárku Egg, který přišel na trh koncem roku 2020. Jméno kočárku je, jak jinak, inspirováno zaoblenými liniemi evokujícími slepičí vejce. Jediné, co mi na něm vadí za tu cenu je, že ho nesložíš spolu s nasazením sportovním sedadlem, ale skládáš je samostatně. Tato vlastnost Tě časem bude zlobit. Jinak je to perfektní kočárek, který mám odzkoušený. Je lehký, obratný a super stylový. Na mou výšku 165 cm, bylo položení jeho nástaveb v trošku nižší, ale stále relativně v pohodě, ale někomu se může zdát položení nízké.

Doporučuji Ti oblíbený model Easywalker Harvey3, který momentálně koupíš za velmi výhodnou cenu. Můžeš ho koupit s pěnovými, nebo nafukovacími koly. Tobě doporučuji nafukovací. Je prostorný, lehký a maminkami velmi dobře hodnocení.

Případně si prohlédni jeho bratrský model Easywalker Jimmey, který je plný vychytávek a má sedadlo s úplným 180stupňovým rovným lehem. Můžeš si o něm přečíst můj podrobný článek, ve kterém se dozvíš o všech jeho funkcích a vychytávkách.

Podobným modelem vhodným pro vyšší rodiče je Moon Relaxx Edition. Oproti Harvey3 má o něco menší sedadlo sportovní části, ale hluboká korba je vnitřními rozměry zase větší.

Kočárkovou novinkou je i cenově dostupný model Kinderkraft Nea. Je lehký, skladný a hravě zvládne vesnický terén. Nedávno jsem o něm napsala článek, který si můžeš přečíst. Hodně hodnocení maminek však nečekej. Na trhu je jen necelý měsíc.

Výběr uzavřu podobným modelem Muuvo Quick 3.0. Je to prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Snadno se ovládá. Hluboká korba i sportovní sedadlo jsou výše umístěny. A skvěle se hodí na vesnici.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka