Jaký kočárek pro vyšší rodiče na vesnici?

Zodpovězené
20. led 2024

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku pro novorozence, kterého očekáváme koncem března 2024. Jsme vyšší rodiče. Chceme, aby zvládal i terén, neboť bydlíme na vesnici.

Zaujal nás kočárek Cybex Priam 2023, Moon Piu 2024 a Joolz.

Poradíš nám?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Priam 4 je městský typ kočárku, který je populární hlavně díky svému vzhledu. Ne všechny maminky jsou s ním spokojeny a velmi často se jej snaží vyměnit za jiný model. Připojuji Ti jednu z mých odpovědí, kde maminka právě Priam chtěla vyměnit za Moon Piú. Zmiňuji v ní i jiné modely, které by Tě mohly inspirovat.

Já osobně u kočárků preferuji nevšednost a neokoukanost. Zároveň se spíše zaměřuji na funkčnost před designem. V první řadě se zaměřím na to, aby kočárek splnil mé požadavky, nikoli na značku. Někdy totiž i drahá a značková věc, nadělá více škody než užitku. A ne vždy splní očekávání.

Prohlédni si například i kočárek Nuna Mixx Next, který doporučuji většině vyšších rodičů žijících právě na vesnici. Je to model s intuitivním systémem odpružení a má zabudované skryté prvky (moskytiéra zabudované ve stříšce), které Tě mile potěší.

Podobnými, ale dražšími modely se zabudovanou moskytiérou ve stříšce jsou kočárky značek Joolz a Muuvo.

Jelikož jsem na velmi podobnou otázku v poradně nedávno odpověděla, tak Ti ji sem připnu. Jsou v ní zmíněny všechny populární a oblíbené modely, které Ti budou vyhovovat:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka