Moon Piú versus Thule Urban Glide 3. Za který se vyplatí vyměnit Cybex Priam?

Zodpovězené
31. říj 2023

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při mém kočárkovém dilematu. Momentálně mám Cybex Priam 2021. Uvažuji o jeho prodeji a výměně za jiný kočárek. Nevyhovuje mi jeho tvrdý podvozek. Pohybuji se po extrémně rozbitých chodnících a tento kočárek není na to stavěný. Momentálně je po reklamaci podvozku a nechci se dočkat dalšího vrzání.

Syn má 20 měsíců a je dost vysoký. I my jsme spíše vyšší rodiče. Kočárek bych chtěla mít i do budoucna pro druhé dítě.

Zaujala mě novinka Moon Piú. Je cenově přijatelný a funkcemi splňuje to, co mi vyhovovalo na Přímé a slibuji si od něj i měkčí odpružení. Oceňuji panoramatickou síťku na hluboké korbě a kompaktní skládání.

Druhým kandidátem, po kterém jsem pořád pokukovala, je Thule Urban Glide. Začátkem roku 2024 má být nový model, takže bych na tento model určitě chtěla počkat a nekupovat Thule Urban Glide 2. Myslím, že jeho jízdní vlastnosti by určitě nezklamaly. Obávám se však větších rozměrů a jelikož cestujeme často na chalupu, každý centimetr v kufru se počítá. Také oproti Moon Piú má u mě nedostatky – neúplný leh a chybějící síťka na vaničce, kterou jsem u syna opravdu hodně využívala.

Mám obavy, zda by Piú splnil očekávání ohledně jízdních vlastností a odpružení a nebudu znovu nervózní při natřásání na těchto našich „ukázkových“ chodnících. V tomto by byl Thule jistota.

Je ještě jiná vhodná alternativa na trhu?

Nechtěla bych se však dostat znovu cenově nad 24 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

osobně Ti radím ještě vyčkat. Na trh postupně přicházejí nové modely, které jsou nabité inovativními funkcemi. Ale ještě nejsou dostupné informace, jako je jejich váha, rozměry a podobně. Nedávno jsem je popisovala v jiné mnou zodpovědné odpovědi, tak Ti ji sem připínám:

Moon Piú, který je na rozdíl od Thule již v prodeji, je pokračováním původního modelu Moon Rocca Edition +. Je to moderní a designový kočárek nejen pro městský terén. Tak jako většina kočárků značky Moon, i Piú je stavěný pro vyšší rodiče. Zároveň patří k těžším modelům pro svoji váhu 12,9 kg.

Případně si prohlédni také Britax Smile 5Z nebo Muuvo Quick 4.0. Ty by Tě mohly zaujmout také. Nedávno jsem je podrobně v poradně popisovala, tak Ti sem moji odpověď také připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka