Jaký kočárek vybrat pro prvorozené zimní dítě?

Zodpovězené
27. črc 2022

Ahoj,

v prosinci čekáme přírůstek a já se pomalu začínám poohlížet po kočárcích. Trh je opravdu široký a ani nevím, kde začít.

Mám koukat dvojkombinaci a dokoupit vajíčko, nebo rovnou koupit trojkombinaci?

Co je lepší?

Měřím 170 cm, bydlíme na vesnici. Vůbec netuším, na co se zaměřit. Rozpočet kolem 700 eur.

Můžeš mi poradit konkrétní značku, resp. model?

Děkuji

Ahoj,

správný výběr kočárku je důležitý.

Na začátek bych doporučila přečíst si naše články, jejichž součástí jsou také videa:

Můj názor na koupi trojkombinace: Pokud kupuji kvalitnější značku - například Cybex, Maxi-Cosi, tak je koupě trojkombinace v pořádku. Pokud kupuji jinou značku trojkombinace (např. polskou značku), která má méně kvalitnější autosedačku (vajíčko), tak je lepší koupit dvojkombinaci a vajíčko koupit zvlášť. Před koupí je důležité ověřit si, jestli existují potřebné adaptéry pro propojení kočárku a autosedačky.

První vybíráš hlubokou korbu. Zde je důležité zvolit správný rozměr hluboké korby. Tvé dítě se narodí v zimním období, tak Ti bude stačit standardní rozměr hluboké korby - 77 x 34 cm. Když bude novorozenec v korbě spolu s fusakem, bude mít dostatečný prostor. Další podzim a zimu už bude dítě ve sportovní části.

Doporučuji Ti kočárky vhodné na vesnici.

Jako první doporučuji oblíbený model Easywalker Harvey3, který momentálně koupíš za velmi výhodnou cenu. Můžeš ho koupit s pěnovými, nebo nafukovacími koly. Tobě doporučuji nafukovací. Je prostorný, lehký a maminkami velmi dobře hodnocený.

Podobným modelem vhodným pro vyšší rodiče je Moon Relaxx Edition. Oproti Harvey3 má o něco menší sedadlo sportovní části, ale hluboká korba je vnitřními rozměry zase větší.

Kočárkovou novinkou je i cenově dostupný model Kinderkraft Nea. Je lehký, skladný a hravě zvládne vesnický terén. Nedávno jsem o něm napsala článek, můžeš si ho přečíst. Spoustu hodnocení maminek však nečekej. Na trhu je jen necelý měsíc.

Výběr uzavřu podobným modelem Muuvo Quick 3.0. Je to prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Snadno se ovládá. Hluboká korba i sportovní sedadlo jsou výše umístěny. A skvěle se hodí na vesnici.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka