Jaký poradíte vhodný sourozenecký kočárek?

Zodpovězené
20. bře 2022

Dobrý den,

máme dvě děti a čekáme třetí. První dvě jsou od sebe dva roky, tak jsem tehdy koupila starý ojetý Phil&teds sport pro sourozence. Bydlíme na vesnici, kde jsou jen děravé silnice anebo polňačky. K tomu máme psa, takže jsem se potřebovala dostat na velkou procházku dal než zvládla starší dcera ujít. Kočárek mi vyhovoval až když i mladší dcera začala sedět, do té doby mi přišlo nepohodlné mít mimino dole - zaprvé se jí pod starší dceru nevešly nohy a zadruhé jsem měla strach, že jí je starší zvrchu bude mačkat. Mladší dole nemohla nohama ani kopat, jako třeba v korbě. Navíc dítě dole nejde ani přebalit v kočárku. Koukala jsem, že je i verze tohoto kočárku, kde jde přes adaptéry přidělat korba, ale nevím, jak hodně by to bylo takhle použitelné a pohodlné pro nás.

Přemýšlím ještě nad kočárkem Thule Urban Glide 2 Double, kde jde dát jedna korba, která se nasadí na jeden ze dvou sportovních sedaček. Mám ale strach, aby nebyl kočárek příliš široký. Měl by projet 80 dveřmi, ale nevím, jak by projel třeba výtahy nebo např. v obchodě tím průjezdem pro košíky. Budu se s ním potřebovat dostat k dr., ale taky musí projet polní terén na procházce se psem. Původně jsem koukala ještě na Easywalker, ale to je 4kolka, což není do terénu asi úplně ideál.
Druhé a třetí dítě od sebe budou zhruba jeden a třičtvrtě roku, a druhé je zatím nechodící, takže nepředpokládám, že na podzim ujde velké dálky.

Děkuji za rady.

Ahoj,

já bych šla určitě do Thule Urban Glide 2 Double. Jednak budou mít obě děti pohodlí i výhled a hlavně se Ti bude s dětmi lépe manipulovat. Na šířku má 78 cm, takže dveřmi projede bez problémů. Co se týče celkových jízdních vlastností, snadné ovladatelnosti, stability a terénu, tak je to prostě správná volba! 🙂

Nejsem moc fanoušek sourozeneckých kočárků, kdy je jedno dítě dole. Při použití kočárku Phil&Teds Sport s korbou, by byl starší sourozenec dole v sedátku, které se nedá ani napolohovat do lehu. To mi dává smysl spíše u většího dítěte, které v kočárku tolik být už nechce, ale takto malému dítěti bych určitě poskytla rovnocenné sezení jako má miminko, pokud je ta možnost. Zvláště pokud probíhá ze začátku období žárlení, tak bude kočárek se sezením vedle sebe velkým pomocníkem.

Sama jsem měla jako sourozenecký kočárek Bugaboo Donkey a nepamatuji si, že by mě to nějak omezovalo, v uličkách v obchodě i u pokladny jsem prošla bez problémů, výjimkou byl snad jen Lidl, kde jsem musela využít pokladny pro handicapované (tu má mimochodem každý větší obchod, tak se není čeho obávat).

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie