Jaký skladný, otočný sportovní kočárek pro všechny příležitosti?

Zodpovězené
13. črc 2022

Hezký den přeji,

prosím o radu. Synkovi je 5,5 měsíce, téměř se nevleze do korby a ani ho už nebaví nevidět dění kolem, takže potřebujeme pořídit sporťáček. Nejdůležitější parametry jsou: čtyřkolka (kvůli vysokým výstupům do mhd), možnost úplného sedu a lehu (nekorýtko), otočná sedačka (nebo přehazovací rukojeť), skladnost (náš vůz neoplývá obzvlášť prostorným kufrem), optimálně možnost složení s nasazenou sedačkou v obou směrech, nerozviklanost (a nerozvrzanost), a zvládání jak rozbitých městských chodníků, tak sněhu, polňačky, zahrady... skvělá by byla odklopitelná stříška, aby mohlo dítko pást koně a koukat, ale to jsem viděla popsané snad jen u gessleinů?!
Jako favoriti mi zatím vychází Valco trend ultra, Cybex balios nebo talos s lux, Britax strider M, Joie versatrax, Moon resea sport, Gesslein f4 nebo indy (gesslein ale nejspíš zůstane platonickou láskou vzhledem k cenám, době vyhotovění na objednávku a aktuální nabídce v bazarech) - co bys mi k tomu poradila? Nebo máš ještě nějaký jiný tip? Je z toho něco lepší nepořizovat z bazaru?

Předem děkuji za Tvůj čas.

Ahoj,

z Tvého výběru bych nejvíce doporučila Britax Strider M, nebo pak o něco těžší Cybex Talos S Lux. Z Uvedených kočárků si s terénem poradí nejlépe. Pokud chceš více skladnější a lehčí model, tak bych sáhla spíše po Britaxu. Ačkoliv má menší kola, tak je citelně odpružený a velmi snadno se ovládá.

Variantou by mohl být ještě Britax Smile III, který je oproti Strider M více terénní - má větší, nafukovací kola a potěší i prostornější sedačkou.

Valco Baby Snap Ultra Trend s nafukovacími koly byl mohl také vyhovovat, ale jedná se o neodpružený model, takže je při jízdě tvrdší, což nemusí každému vyhovovat. Do nějakého náročnějšího terénu díky tomu vhodný není, ale polní cesty, sníh i horší městský terén projede. Jedná se též o lehký a skladný kočárek, který má navíc extra dlouhou prodlužovací stříšku.

Co se týče značky Gesslein, konkrétně modelů Gesslein F4 Air+ a Gesslein Indy Comfort (Classic), tak bych se bazarové koupě vůbec nebála. Jedná se o velmi kvalitní modely, které jsou v dobrém stavu i když pár dětí už odvozily, ale máš bohužel pravdu, že výběr na bazaru je dost omezený. Co jsem se dívala, tak dodací lhůta by měla být kolem 7-14ti dnů, což není tak moc. Sice to jsou dražší modely, ale cena opravdu odpovídá kvalitě a provedení. Oceníš u nich přehazovací rukojeť a dá se dokoupit i ruční brzda, která se v terénu či v jízdě z kopce hodí vždy.

Já osobně bych zvážila Britax Strider M nebo Britax Smile III. Strider M je poměrně nový, takže na bazaru ještě nebude. Smile 3 se na bazaru prodává spíše jako kombinovaný kočárek, takže i u něj ten výběr nebude tak velký. Gesslein je super volbou, ať už bazarovou, nebo pokud se rozhodneš pro nový model. Záleží na Tobě, kolik chceš investovat, ale pokud plánujete druhé dítě, tak bych šla určitě do nového, už kvůli záruce.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie