Jaký sporťák je vhodný do terénu, polohovatelný do lehu, s ruční brzdou a odpružený?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den,

potřebovala bych prosím poradit sporťák, který lze položit úplně do lehu, má ruční brzdu, ideálně otočný po i proti směru (není podmínka), stahovatelnou střísku až dopředu a je vhodný zejména do terénu, takže s lepším odpružením. Momentálně mám Peg pérego GT3, na hlubokou korbu super, ale sporťák mě moc neoslnil. Tříkolka mi vyhovuje kvůli manipulaci, ale netrvám na ní. Hmotnost až tak neřeším, skladnost také ne, oboje beru spíš jako bonusy navíc - myslím, že cokoliv je lehčí a skladnější než GT3. 😉

Předem děkuji, hezký den!
Zuzana

Ahoj!

Sportovní kočárky s ruční brzdou jsou především ty určené na terén + běh - tedy budou zejména tříkolové. U těchto kočárků není velmi časté, že by se daly otáčet - jednou ze vzácných výjimek je Bugaboo Runner, ale jedná se o korýtko (resp, dají se použít sedáky většiny Bugaboo modelů).

Bugaboo Runner

U zmíněného Runner (který ale má přední kolo neotočné) - i u zbytku platí, že ty lepší budou i o to dražší. Z nich doporučím Baby Jogger Summit X3, Thule Urban Glide 2, TFK Joggster Lite Twist či TFK Joggster Trail.

Baby Jogger Summit X3

Thule Urban Glide 2

TFK Joggster Lite Twist

TFK Joggster Trail

Ruční brzda je také příplatkovou (či občas v ceně zahrnutou) možností kočárků značek Gesslein či Hartan - také se ale jedná o převážně těžší modely, takže až tak tuto možnost nedoporučuju.

Možností je také podívat se na bazarovou nabídku. Levnější modely bych v této kategorii až tak nezvažovala, zejména proto, že nižší cena se odrazí na vyšší váze a / nebo nižší kvalitě (ovladatelnosti ...).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.