Jaký sportovní kočárek do lesa doporučuješ pro 8měsíční dítě, které ještě nesedí?

Zodpovězené
26. črc 2022

Ahoj,

chystám se na návštěvu k rodičům, kteří bydlí v malebném lesním prostředí. Proto vybírám sportovní kočárek, abychom si to co nejvíc užili. U starších dětí jsem měla Joie Litetrax 4. Ten daný terén zvládal jen těžko - lesní cestičky, štěrk či neodklizené kamínky po zimě na rozbité asfaltce.

Syn má 8 měsíců, 7 kg, nesedí a dlouho ještě ani nebude. Proto ho nechci moc vláčet v nosítku. Leh je potřebný a otočné sedadlo vítáno.

Pro sourozence jsem měla Phil&Teds a pořád jsem řešila defekty. Chtěla bych něco bazarového. Něco, co se bude používat dohromady 3 - 4 měsíce do konce kočárkového období.

Můj Valco Baby Snap 4 a ani Joie Mytrax to také podle mě nezvládnou.

Koukala jsem na Concord Wanderer.

Co bys ještě doporučila pro podobný styl?

Děkuji

Ahoj,

pěkný výběr kočárků. Zhodnocení je také velmi realistické a vystihující dané modely.

Valco Baby Snap 4 nemá odpružení. Není vhodný ani do lehkého terénu. Je to spíše městský typ kočárku.

Podobný model se slabším odpružením je i Joie Mytrax. Ten by Tě také v terénu neohromil.

Kočárek Concord Wanderer, nebo jeho novější provedení Concord Camino terén zvládá v pohodě. Mám tyto kočárky osobně odzkoušené v prostředí vesnice. Důležité je při koupi z bazaru sledovat kvalitu kol (nezničené) a funkčnost odpružení.

Určitě si před koupí viz naše video: Kočárek z bazaru. Na co si dát pozor?

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka