Jaký vhodný sportovní kočárek splní naše požadavky?

Zodpovězené
12. dub 2022

Ahoj,

pro našeho syna máme kombinovaný kočárek, který nám moc nevyhovuje, proto bych ráda pořídila sporťák, který by splňoval naše kritéria.

Rádi bychom:

  • čtyřkolku,
  • velká nafukovací kolečka,
  • dobré možnosti polohování opěrky nohou i zad (možnost úplného lehu - bude tam jezdit půlroční mimčo, ale i možnost nastavení do sedu - v současném kočáru je to takový pololeh),
  • aby se dal složit v jednom kuse - nemusela se sundat zvlášť sedačka (jak je to u kombinovaných kočárků),
  • aby byl dost prostorný a vydržel většímu dítěti aspoň do 2 let.

Děkuji moc za rady.

Lída

Ahoj,

doporučuji například oblíbený Petite&Mars Street+ Air. Sezení je dostatečně prostorné i pro větší děti, samozřejmostí je úplný leh s polohováním nohou, prodlužovací stříška, nastavitelná rukojeť a snadné složení i celkové ovládání kočárku. Kola má všechna nafukovací a jsou větší, takže terén projede bez problému.

Dále doporučuji i extra prostorný Joie Mytrax, který má ale jen zadní kola nafukovací. Oba kočárky mají necelých 12 kg a zvýšenou nosnost.

Pokud bys chtěla něco lehčího a stále prostornějšího, tak doporučuji i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který má také nafukovací kola, ale není odpružený. Najdeš u něj extra prodlužovací stříšku a též nastavitelnou rukojeť, díky které si kočárek přizpůsobíš své výšce. Složení je velmi lehké a z uvedených kočárků je nejkompaktnější.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie