Je kočárek Cavoe Ideo vhodný pro dvouleté dítě?

Zodpovězené
15. črc 2022

Ahoj,

mám dvouleté dvojčata a kočárek Bugaboo Donkey 3. Kočárek je super, ale při plném naložení je na mě těžký.

Hledám tedy alternativu. Ideální mono kočárek, ke kterému je možno přidat skejtik pro druhé dítě. Kočárek používáme už jen na nutné přesuny (hřiště, když jdeme mimo domov někam dál tak jako pojistku apod.), takže klasický dvojkočárek už není třeba.

Cavoe značku vůbec neznám, ani jsem o něm moc na netu nenašla, ale Ideo se mi moc líbí designem. Nosnost uvádějí do 22 kg, jde do sedu i lehu, ale co je hlavní - je lehký.

Na zimu kola asi moc nebudou, ale u nás ve městě tuna sněhu nikdy nebývá.

Dá se k tomu kočárku připnout skejt?

Děkuji

Ahoj,

kočárek Cavoe Ideo přidáme do naší Kočárkopedie co nejdříve 🙂.

Já osobně bych pro dvouleté dítě už nekupovala otočný kočárek, jsou méně prostorné a i jejich hmotnost je vyšší. Cavoe Ideo vypadá na první pohled moc dobře. Má krásný design, dostupnou cenu, kvalitní kola, výškově nastavitelnou stříšku a super je i možnost otočení sedačky přímo na podvozku. Největší nevýhodu vidím v rozměrech sedačky, především v její šířce, má totiž jen 31 cm, což nemusí pro větší děti stačit. Tento typ kočárků je vhodný do těch do 2 - 2,5 let. Pokud tedy chceš kočárek až do konce kočárkovacího období, tak bych ho nevolila.

Osobně bych doporučila spíše Bugaboo Bee 6 či jeho starší, bazarové modely - Bugaboo Bee 5, Bugaboo Bee 3, které se dají sehnat za dobrou cenu. Jedná se též o otočný model a oproti Cavoe mají prostornější sedačku. Ačkoliv je to otočný model, tak rozměry má velmi dobré a vydrží opravdu dlouho - stříšku i hloubku sezení lze přizpůsobit dítěti. Připojíš k němu i originální skejtík se sedátkem.

Z těch neotočných doporučuji Babystyle Oyster Zero, který má extra prostornou sedačku a dlouhou prodlužovací stříšku. Lze k němu připojit jak originální skejt, tak i univerzální, například Zopa Segboard nebo Lascal Buggyboard.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie