Je kočárek Petite&Mars Grand II dostatečně kvalitní?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

vybíráme kočárek pro miminko, které se narodí na konci května až začátku června. Rodiče chtějí koupit kočárek jako vánoční dárek, tak si děláme přehled.

Finančně bychom se chtěli vejít do 10 000 Kč a pak už jen investovat do sportovního kočárku. Jelikož máme rodiny daleko, budeme často cestovat. Proto bych chtěla koupit rovnou trojkombinaci.

Našla jsem kombinovaný kočárek Petite&Mars Grand II Platinum Indigo. Má jen 1 korbu, která se dá zvednout do sportovní části. Důležité je pro mě i vajíčko, protože i toho budeme často využívat.

Jsem prvorodička a je tak obrovské množství variant a různých druhů, že se v tom už ztrácím.

Vyhovoval by nám Petite&Mars Grand II?

Můžeš poradit i jiný kočárek v této cenové relaci s vlastnostmi, které jsem uvedla?

Děkuji

Ahoj,

Petite&Mars Grand II je cenově dostupný kočárek pro nenáročné rodiče, kteří potřebují skladný kočárek, protože má typ sedáku 2v1. To znamená, že jeho hluboká nástavba se potažením za pásy změní na sportovní sedadlo. Takové kočárky bývají prostorově menší, ale jsou mezi nimi i terénní výjimky jako je například TFK Mono.

Grand II je díky kombinaci tvrdšího odpružení a materiálu kol určen do města.

Při výběru kočárku je třeba, aby ses zaměřila na tyto nejdůležitější funkce a vlastnosti, které od něj očekáváš:

  • Terén, ve kterém se nejčastěji pohybujete (závisí na tom vhodná kola a odpružení).
  • Typ kočárku (dvojkombi, cestovní, sportovní).
  • Funkce, které upřednostňuješ (otočnost sedadla, barva, teleskopická rukojeť atd).
  • Váha kočárku - nejlépe uvést číselnou hodnotu do.
  • Ostatní maličkosti, které by kočárku neměly chybět, ale přežiješ bez nich (nánožník, držák na sklenici, reflexní prvky).

Přečti si naše články, které Tě uvedou do tématu. Jsou v nich i podrobná videa.

Z kočárků, které často v poradně doporučuji ve Tvé cenové relaci, zmíním například Zopa Quest, Britax Strider M (městský) nebo Britax Smile III. Většina z nich je díky svému odpružení a materiálu kol vhodná i na vesnici. Zároveň mají prostorné sportovní sezení vhodné pro děti do 22 kg. Plus mají větší výšku zádové opěrky, takže vydrží do 3 – 4 let dítěte.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka