Kočárek DORJAN Basic Comfort VIP 2019 vs. Bomimi Bastein Air. Jaké jsou výhody/nevýhody?

Zodpovězené
7. led 2020

Dobrý den,

zřejmě jsem si vyhlídla kočárky, ke kterým nemohu najít žádné velké recenze. Proto se zkusím optat Vás na výhody a nevýhody mezi těmito dvěma.
Miminko budeme mít květnové, takže bych ráda využila možnost hluboké korby a na zimu prohodit na sporťák.

Moc děkuji za Váš názor. 🙂

Ahoj!

Co se Dorjan Basic Comfort VIP

Dorjan Basic VIP

týká, je to levná, velmi robustní kombinace. Počítej s fakt vysokou váhou - 16 kg bude řádná fuška kamkoli nakládat, tlačit do kopce či manévrovat s větším / těžším děťátkem. Tento model je fakt především pro méně náročné rodiče, což s kočárkem neplánují nějak cestovat, mají doma i popřípadě v autě kopu místa a vycházky budou trávit zejména venku (bývají např. na vesnici). Prostorností je to fajn model, ok na svůj typ kombinovaného kočárku, ale zabíráním prostoru naopak je slabší. Korbička je jednoznačně prostorná dostatečně.

Bomimi Bastien Air

je oproti němu podstatně lehčí, i když tedy stále se nejedná o lehký kočárek. Korba je i zde řádně prostorná, potěší tě. Sportovní sedák je již menší, myslím méně prostorný - kratší ložní plocha (tak do dvou let). I zde je třeba počítat s menší skladností a také jednoduchým provedením.

Já osobně bych z těchto dvou jednoznačně vybrala dříve Bomimi, i když nepřijde mi jako zcela ideální volba - při robustnějším kombinovaném kočárku s nafukovačkami, za co nejméně peněz, je to ale akceptovatelná volba. Kromě něj zmíním i 12kg Kinderkraft Prime 2019

Kinderkraft Prime 2019

i velmi fajn nový model Joie Versatrax - také za pěknou cenu.

Joie Versatrax

Mysli na to, že ve sportovním kočárku budete trávit nejvíce času, a proto jeho váha, prostornost, praktičnost užívání a použité materiály z dlouhodobého hlediska opravdu oceníš.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.