Kombi kočár Adamex a druhé děťátko - stupátko se sedačkou? Jak druhého zapoutat a nekupovat sourozenecký model?

Zodpovězené
26. lis 2020

Dobrý den,

jsem podruhé těhotná. Mému synovi je nyní rok a sedm měsíců. Máme kočárek ADAMEX. Problém je ten, že až se narodí druhé dítě, budou mému synovi 2 roky a bude se chtít vozit v kočárku jako narozené miminko. Sourozenecké kočárky mi přijdou zbytečné, protože nevím, jak dlouho mu to v kočárku vydrží. Uvažovala jsem tedy o stupátku se sedačkou, ale nenašla jsem nic vhodného. Syn je neposedný a musí být připásaný, jinak nevydrží stát ani sedět. A přemýšlela jsem ještě o krosně, ale už teď má 11 kg a nevím, zda ho chci nosit na zádech a ještě vézt kočárek.

Měla byste nějakou radu?

Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem Dohnalová

Ahoj!

Pokud dvoumístný model moc řešit nechceš, nezbývá až tak mnoho možností. Takovou první, co mi napadá v podstatě automaticky, by byl přídavný sedák na bok kočárku - Buggypod. Je to sedák menší, ale mně tam bez problémů dvouletý vešel, jen nečekej nijak extra místa. Normálně ho na něm odvezeš a sedí na všechny běžné kočárky, takže i na ten tvůj, pokud není nějaký extrémně specifický, připnout půjde. Tak jako s každou na kočárek/konstrukci přípojnou věcí, počítej, že se to samozřejmě odrazí na ovladatelnosti.

Druhá možnost je zadní stupínek se sedátkem - Bumprider nebo Lascal Buggyboard Maxi tuto možnost nabízejí. Tento systém Ti ale trochu (dost) vezme místo pro nohy (kde chodíš). Dočasně je to ale zvládnutelné řešení - ALE nenabízejí možnost připoutávání.

No a třetí možností je kočárek, co se dá předělat na jednomístný (single) i dvoumístný (double či tandemový) model. Toto je dražší záležitost, ale z dlouhodobého hlediska vcelku praktická, jakož i později lehce prodatelná. Ať už něco bazarové od značky Philteds, skvělý a také později dobře prodejný Bugaboo Donkey

Bugaboo Donkey

nebo Ti ještě hodně doporučím Baby Jogger City Select Lux s přídavnou lavičkou, na kterou vejde i opravdu větší dítě... jsou to super řešení, ale stojí peníze. Každopádně využiješ je i v době, kdy už se starší v kočárku chtít nebude.

Baby Jogger City Select Lux

Nosič pro staršího Ti nedoporučuji - mimo ergo nosičů Tě budou při delším nošení hodně bolet záda. A i při ergo nosičích a šátcích, které jsem sama využívala ve velkém, to po delším čase a větším děťátku budeš řádně cítit. Spíše Ti pořadím, tedy alespoň já to tak dělala, nejvíc nosit menší miminko, a starší když nedokáže v kočárku, a když může, šup baby do kočárku a zádíčka si odpočinou... a nezapomeň, se dvěma malými dětmi to vždycky bude tak trochu "oštara", lehké to mít nebudeš ani s jendou možností. Nečekej dokonalé řešení, ale spíš to ber jako náročnější "překlenutí" této fáze.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.