Sourozenecký kočárek Phil&Teds Promenade

tyna_as
21. srp 2015

Zdravím všechny, uvažujeme o koupi sourozeneckého kočárku od P&T Promenade, máte s ním někdo zkušenosti? Dcerce bude něco málo přes 2 roky až se nám narodí další mimčo a ráda bych přikoupila přídavnou sedačku a používala ho na obě děti. Kočárek jsme viděli v obchodě, bohužel jsme malou neměli s sebou, abychom vyzkoušeli, jak se jí v něm bude sedět. Je dost droboučká na svůj věk, teď má ca 10,5 kg.

Předem díky za všechny názory a postřehy 🙂

marketnieuw
21. srp 2015

meli jsme. Ma samozrejme par much jako kazdy kocar, ale mne i manzelovi vyhovoval. Je tedy spis pro vyssi osoby - pokud ty nebo manzel jste mensi postavy, tak moc nedoporucuju. co presne te zajima?

marketnieuw
21. srp 2015

mozny konfigurace asi znas
a pridavam dve fotky z realu 🙂

marketnieuw
21. srp 2015

jinak radim opravdu vyzkouset. Napr. dcera je pomerne vysoka a brzy ji byla zadova operka mala. A problem je, ze to ma hlinikovy rantl, takze ji to tlacilo do hlavicky (kdyz napr. v kocare spala ve skloneny poloze). Ale kdyz rikas, ze vase holcicka je drobnejsi, tak to asi pujde...

tyna_as
autor
21. srp 2015

Ahoj, moc díky za info, no přítel má 194cm a já 165cm 🙂 Na ježdění po obchodě jsme ho zkoušeli a to se mi líbil, ale právě bez dítka. Je škoda, že to madlo lze dát jen do 2 poloh. Překvapuje mě, že na druhé fotce je větší dítě dole - nemělo by to být spíš naopak? Nebo to nešlo? A jak vám vyhovovalo vozit miminko dole v leže (v korbičce)?

marketnieuw
21. srp 2015

@tyna_as jj, dcera byla dole, protoze v te dobe uz obcas vylezla, potapala a vlezla zpatky... a mensi byl porad v kocare, tak aby mel vyhled. Jinak by to samozrejme slo, ty sedacky jsou uplne stejne velky, jen ta spodni nema polohovaci nohy. Vozit miminko dole mi nevadilo, ale je fakt, ze idealni to asi neni. Napr. hur se odtamtud vyndava, nez kdyz je nahore, samozrejme. A vyhled na mimco je taky trosku limitovany. Navic, kdyz sviti slunicko, tak ta striska je nedostatecna - musis bud prikoupit clonu a nebo nejak jinak zakryt - my jsme tam davali plinku a pripnuli kolickama 😀
Nevyhoda kocaru je, ze kdyz mas dole korbicku, tak v kosiku neni moc misto. A kdyz ti mimco lezi, tak prebalovaci tasku neni kam povesit 🙂. Dalsi minus - kocar je dost tezky (na druhou stranu dost prostorny a pohodlny pro deti - kdyz to srovnam s jinyma P&T) a nema rucni brzdu, takze treba v zime z kopce na naledi to bylo dobrodruzo!!!!

tyna_as
autor
21. srp 2015

@marketnieuw O té stříšce jsem četla, já klasicky zakrývala plenkou i s první dcerkou, takže v tom nevidím problém 🙂 Blbý je to s tou taškou, ale to je snad problém u všech podobných typů... Jak jsi to řešila? Nešla tam pověsit ani nakrátko za poutka?
Jinak těžký mi při zkoušení nepřišel vůbec, já měla (vlastně ještě mám) na první Tako Laret a to je teprv tank, i když prostornej, už bych do něj nešla. Takže v porovnání s tím mi manipulace s PT přišla úplně snadná) 😅

marketnieuw
21. srp 2015

@tyna_as manipulace byla uzasna, to musim rict, ze i lepsi nez muj jednokocar Concord. Jako ta taska se ti tam vejde - kdyz mas dole mimco, tak tasku das uplne dopredu pod tu prvni sedacku. A pak kdyz uz sedi i druhy, tak se da dat pod tu druhou - pod prdylku. Obcas jsem ji povesila na riditka, za to druhy dite, ale na to pozor! Jednou mi dcera vylezla z kocaru a kocar se prevratil dozadu tou tihou i s malym 😅.
Jinak jeste doporucuju koupit vlozku (muze byt i univerzal) do ty korbicky pod novorozence.

marketnieuw
21. srp 2015

A obrovska vyhoda (pro nas) byla, ze kocar slozis temer na placku, kdyz se sundaji vsechny kola. To bylo super, kdyz jsme jezdivali z Belgie do CR - nezabral ani pulku kufru.

tyna_as
autor
21. srp 2015

A nánožník pro mimčo, že? A pláštěnku jsi měla origo nebo? No, malé se má narodit v únoru a to bude v zimním fusaku a ten má docela pěkně vyztužené dno, takže tu podložku bych příp. řešila až pak na léto 😉

A nestalo se mu nic??? 😲

tyna_as
autor
21. srp 2015

Koukám, že jsi měla dětičky jen něco málo přes rok od sebe. Já si tenhle kočárek vybrala i kvůli tomu, kdyby ta starší už nechtěla vůbec jezdit, že se dá používat i jen na 1 dítě 😉

editah222
21. srp 2015

@tyna_as Já jsem měla Baby jogger city select a byla jsem z něho nadšená. Původně jsem chtěla právě Phila,ale měla ho kamarádka a strašně nadávála. Dítko dole tam bylo hrozně utlačené a větší dítko už se tam moc nevešlo. U nás tenkrát rozhodlo toto video

https://www.youtube.com/watch?v=sdeMgSm-xe0

:D A taky jde poučít jako mono kočár. Milovala jsem ho víc než Teutonii a strašně nerada jsem se ho vzdávala.
Vím, že přesně neodpovídám na tvůj dotaz, ale třeba jsi BJ ještě neviděla a přišlo mi škoda, aby jsi ho nezařadila do výběru 🙂

Zkoušela jsem jezdit i sourozeneckým ICandy Peach a to byla dost hrůza, nešlo s ním (s naloženým) skoro zatočit. Ne, že by to teda byla s jakýmkoliv velkým kočárkem hitparáda,a le tohle byla naprostá šílenost.

tyna_as
autor
21. srp 2015

@editah222 Ahoj, díky za tip, přijde mi dost robustní, není moc těžký? A kolik přídavných sedaček k němu kupuješ, pochopila jsem, že prodávají sportak a k němu dokupuješ hlubokou korbu a sedátko pro druhé dítě? To už mi přijde trošku moc. Nicméně děkuji, podívám se na něj 😉

marketnieuw
21. srp 2015

@tyna_as nanoznik jsem nemela, ale mozna by se hodil 🙂. Plastenky jsem mela origo, ale byly dost natesno a zaparovaly se (byly tam sice nejaky dirky na odvetravani, ale to jaksi nestacilo) - takze bych asi sla do neorigos.
Ano, i na jedno dite je ten kocar super - kdyz jsme vyndali spodni sedacku, tak si obcas dcera i sedla do kose, kdyz se chtela vozit 😀
@editah222 ja myslim, ze to ale nemluvis o Promenade, nebo jo? Jak jsem psala vys, ostatni P&T mi opravdu prijdou hodne natesno. A v podstate i ten BJ - taky jsem na nej koukala. Nebyl spatnej, je takovej vic kompaktni nez Promenade, ale nesedla mi do ruky rukojet a taky se musely, tusim, dokupovat korbicky, ze?

marketnieuw
21. srp 2015

@tyna_as na vahu jsou oba kocary stejny 🙂

zo_ja
21. srp 2015

@marketnieuw Kolik maji dýlku ty zádový opěrky?

@tyna_as Já třeba brala starší model kvůli
- nosnosti hlavního sedátka
- délce zádové opěrky hlavního sedátka
- celková nosnost kočárku
- materiál konstrukce - co jsem zaznamenala, ty hliníky praskají, a nedá se s tím nic moc udělat, ty starší slitiny jdou svařit, a nepraskají
- kolečka a celkově kočár do terénu vs. do města - máme chodníky nechodníky, kde s městským kočárem jezdit je tragedie

Ale to má každej jinak - kam ho chce/potřebuje, kde bydlí, jak má velký a těžký děti. Dávám to jen ke zvážení, on každej model má nějaký + a -

marketnieuw
21. srp 2015

@zo_ja netusim, uz ten kocar nemam, tak nemuzu zmerit 🙂

tyna_as
autor
22. srp 2015

@zo_ja To by mě taky zajímalo (ty záda), zkusim to někde najít nebo se pozeptat jinde. Když bude mít malá už 2 roky, aby se tam vešla, že? A jaký starší model máš na mysli? Z loňska? Chceme ho kupovat přes net.

tyna_as
autor
22. srp 2015

@marketnieuw No, zdá se mi docela pálka dám 900,- nebo kolik za pláštěnku 😲 Nánožník jsem našla takový, co vypadá jako slída na korbičku nebo jak to popsat, zkrátka, když se mimčo narodí v únoru, aby mu tam nefoukalo, nesněžilo (bydlíme skoro v horské oblasti). I když teda mám kvalitní fusak.

nikcule
26. lis 2015

Ahoj holky, mě by třeba zajímalo, zda když máte korbičku nebo sedátko s dítkem dole, tak jestli když chodíte do něj nechtěně nekopete. A jak je to při nepěkném počasí. Když třeba je mokro nebo je sníh. Není dítko odspodu promočené a promrzlé?

marketnieuw
26. lis 2015

@nikcule manzel obcas kopnul, ja snad ani ne
promocene a promrzle dite ne 🙂