Kombinovaný kočárek - +/- 20 tis. Kč, pohodlný, dobře ovladatelný, lehký, do města i do terénu.

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den přeji,

nejsem tedy maminka, ale budoucí táta. Očekáváme prvního novorozence tuto zimu (přelom listopad/prosinec). Jako asi 90 % lidí se trochu ztrácíme v nabídce kočárků. Samozřejmě jsem četl i zde spoustu vláken, nějaké věci se mi potvrdily, nějaké naopak. Jelikož má i každý jiné požadavky (i když ty základní jsou asi totožné), tak jsem si dovolil poslat nový dotaz. Zde požadavky a pár informací a očekávání.

• Kombinovaný kočárek - asi stačí dvojkombinace a autosedačku bychom pořídili zvlášť, může být ale i trojkombinace.
• Cena kolem 20 tisíc Kč - může být méně, může být i o pár tisíc výše.
• Já měřím 185 cm, přítelkyně 165 cm, tedy nastavitelné madlo je podmínkou.
• Využití bude převážně ve městě po zpevněných cestách (samozřejmě nerovných), ale i v terénu (polní, lesní cesty, štěrk atd). Nepůjde ale o žádný extrémní terén. Dále i samozřejmě častý převoz autem.
• Hledáme samozřejmě pohodlný kočárek pro miminko (dostatečně velká korba na zimu).
• Ideálně lehký a skladný. Samozřejmě asi budeme muset najít kompromis. Lehký kočárek je ale určitě důležitější než skladnost.
• Dále nadprůměrná ovladatelnost, jednoduchost provedení/skládání, bytelnost.
• Měl by to být čtyřkolák s nafukovacími koly.
• Sportovní sezení i proti směru jízdy určitě výhodou (+do úplného lehu).
• Větší stříška by byla určitě fajn.

Požadavků je samozřejmě dost, ty hlavní jsou asi zmíněné výše. Tak nějak v užším výběru máme 4 konkrétní kočárky:
• Britax GoBig2, Britax Smile III - Jsem si ale vědom, že jsou určitě lehčí kočárky.
Easywalker Harvey 2 All - Terrain Peak
Abc Design Salsa 4 (AIR) – je Air lepší volba?
• Dále nás zaujala značka Joolz či Neonato Puro Urban.
• Skvělý mi přijde Bugaboo Fox 2, ale shodli jsme se, že cena je asi zbytečně vysoká, a proto bychom rádi našli něco podobného v cenové relaci výše.

Mockrát díky za pomoc s výběrem či za tip na jiný kočárek/značku dle požadavků a popisu výše.

Zdravím!

Zdravím tatínka, krásné že se i tatínek takto angažuje do výběru kočárku, a tak i mamince a miminku pomůže. Vidím, že mám zadanou ještě jednu otázku do poradny už s užším výběrem, tak sem přidám i link na tu druhou odpověď: https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

... a zodpovím spíše stručněji. Pokud by šlo o jízdní vlastnosti, nad Britax Go Big moc není. Jezdí krásně a skoro sám, a vyvažuje to i jeho cenu, i specifický design. Pokud by mi šlo o pohodlí tlačení i miminka, a skladnost bych dokázala oželet, určitě bych o něm uvažovala nejvíce.

Britax Go Big

Kromě toho bych se dívala i na něco jako Jané Kawai (lehčí a skladnější model, a také korba, i když se jmenuje Micro, není malá ani náhodou),

Jané Kawai

případně na opravdu velmi šikovný, ale zároveň lehký a skladný Gesslein S4 Air.

Gesslein S4 Air+

Pokud se líbí značka Joolz, myslím, že by dokonce mohl být i favoritem - splňuje vlastně všechno, i když tedy není nejlevnější.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.